Microsoft Launcher v6 już dostępny. To był tydzień z Microsoft 126

Microsoft Launcher v6 już dostępny. To był tydzień z Microsoft 126

 CentrumXP
CentrumXP
14:30
17.07.2020
2463 wyświetlenia

Witajcie, drodzy Czytelnicy i Widzowie. W tym odcinku To był tydzień z Microsoft przyjrzymy się nowej wersji Microsoft Launchera na Anrdoida. Sprawdzamy też, co w ostatnich aktualizacjach Windows 10, aplikacji Outlook oraz w Xbox Game Pass, do którego niebawem dołączy usługa xCloud. Nie przedłużając — zapraszamy do podsumowania tygodnia!

Microsoft Launcher v6 stał się ogólnodostępny

Microsoft Launcher w wersji 6 został udostępniany użytkownikom wersji stabilnej. Jest on zbudowany w oparciu o nowy kod, co pozwoliło Microsoftowi dodać nowe funkcje — takie jak spersonalizowane wiadomości, tryb poziomy, dające się personalizować ikony aplikacji, tła od Bing, ciemny motyw oraz wiele usprawnień działania, takich jak szybsze ładowanie, niskie użycie pamięci, optymalizacja pod kątem baterii i animacje w stylu fluent.

Launcher - Android Launcher - Android

To nie wszystko. Microsoft zaprezentował też nową ikonę aplikacji:

Microsoft Launcher

Microsoft Launcher v6 wymaga Androida w wersji 7.0 lub wyższej. Aby go uzyskać, należy pobrać Microsoft Launcher ze Sklepu Play.

Aktualizacje w lipcowym Patch Tuesday

W tym tygodniu mieliśmy drugi wtorek miesiąca, a co za tym idzie — aktualizacje zbiorcze dotarły do wszystkich wspieranych wersji Windows 10, a także do wydania 20H2 w Beta Channel. Jak zwykle dodano sporo łatek bezpieczeństwa i rozwiązano parę problemów, m.in. z ustawieniami regionalnymi, edytorem IME, łączeniem się z OneDrive, drukowaniem, zniekształceniami wizualnymi w niektórych grach i aplikacjach podczas zmiany rozmiaru w trybie okienkowym lub podczas przechodzenia z pełnego ekranu do okna.

Zmiany w ustawieniach dźwięku i nowa ikona Ustawień w Windows 10

Po dłuższej przerwie nową kompilację (20170) otrzymał też Windows 10 w kanale Dev. W toku przenoszenia niektórych ustawień z Panelu sterowania do aplikacji Ustawienia jedno z nich właśnie zostało ulepszone. Teraz na stronie Ustawienia > System > Dźwięk > Zarządzaj urządzeniami dźwiękowymi zobaczymy, które urządzenie jest domyślne, a jeśli któreś nie jest, można to w tym miejscu włączyć. Również na tej stronie wybierzemy domyślne urządzenie do komunikacji.

Microsoft zaktualizował również mikser głośności, który zawiera teraz link do indywidualnych ustawień dźwięku każdej aplikacji. Pozwala to np. przekierować urządzenia wyjścia dźwięku dla poszczególnych aplikacji.

Ustawienia

Na początku lipca w Windows 10 w kanale Dev zmienił się design menu Start, który odtąd jest bardziej jednolity. Dotyczy to również tła za ikonami na "kafelkach" i samych ikon w stylu Fluent. W tej kompilacji Insiderzy zobaczą nową ikonę Ustawień, która prezentuje się świetnie na jasnym lub ciemnym tle.

Wkrótce koniec wsparcia dla PHP w Windows 10

Microsoft ogłosił swoje plany zakończenia wsparcia dla PHP w Windows, które obecne jest jeszcze od czasów Visty. Gigant wspiera jeszcze rozwój i poprawki PHP w wersjach 7.2 — 7.4, jednak wraz z następnym dużym wydaniem 8.0 przestanie być on obsługiwany. Z czym się to wiąże?

PHP - LOGO

Microsoft będzie jeszcze wspierał PHP w wersjach 7.2, 7.3 i 7.4, dopóki będą oficjalnie wspierane, jednak już od wersji 8.0 gigant nie oferuje wsparcia w żadnej formie. Przyczyny tej decyzji nie są znane. Oznacza to, że Microsoft nie będzie produkował oficjalnych buildów PHP, począwszy od wersji 8, ale NIE oznacza, że nie będzie robił tego nikt inny. Pojawia się też inna opcja — uruchomienie WSL i używanie PHP w środowisku Linux.

Project xCloud dołączy do Xbox Game Pass Ultimate

O tym, że usługa streamingu gier Project xCloud zostanie włączona do Xbox Game Pass, mówiło się nieoficjalnie już od dłuższego czasu. W tym tygodniu nadeszło oficjalne potwierdzenie. Xbox Game Pass Ultimate, czyli najbardziej wszechstronna subskrypcja z tej rodziny, łączy Game Pass na PC i konsole Xbox z kontem Xbox Live Gold. Niebawem dołączy do nich kolejna usługa: Project xCloud.

Project xCloud w Xbox Game Pass Ultimate

Użytkownicy tej subskrypcji bez dodatkowych opłat zyskają funkcjonalność streamingu gier, która pozwoli uruchamiać je na tabletach i telefonach. Dotyczy to również gier udostępnianych w bibliotece Game Pass! Zmiana ma wejść w życie we wrześniu tego roku.

Kalendarz Google dostępny w przeglądarkowym Outlook

Outlook w przeglądarce pozwala teraz dodać osobiste konto Outlook.com lub konto Kalendarza Google do konta służbowego Outlook, co zapewnia jednoczesny podgląd służbowych i prywatnych kalendarzy w łączonym lub w oddzielnych widokach. Nowa funkcjonalność jest od wczoraj udostępniana wszystkim użytkownikom Microsoft 365 z kontem służbowym. Nie wiadomo jeszcze, kiedy użytkownicy Outlook.com również będą mogli podpiąć konta Gmail i Kalendarza Google. Prace nad tym już trwają.

Outlook

Wraz z integracją z usługami Google przeglądarkowa wersja Outlooka otrzymała kilka użytecznych aktualizacji. Teraz będziemy mogli zaplanować, kiedy wiadomości e-mail mają zostać dostarczone, a także wyświetlą się nam sugerowane, szybkie odpowiedzi na podstawie odebranych wiadomości w Outlook w przeglądarce i na urządzeniach mobilnych (póki co nie działa to w j. polskim). Microsoft planuje też dodać sugestie dostępności w mobilnym Outlooku, aby inni mogli wiedzieć, kiedy jesteśmy wolni, aby zaplanować spotkanie.

Microsoft poprawia również zarządzanie kalendarzem w Outlook w przeglądarce, aby można było bezpośrednio przeglądać kalendarz w skrzynce, zamiast przełączać się między sekcjami skrzynki i kalendarza. Powstają też nowe integracje w mobilnym Outlooku. Po bezpośredniej integracji z Teams dodawane są pojedyncze przyciski spotkań Zoom i Webex. Na Androida w końcu dociera funkcja "Play my emails" zintegrowana z Cortaną.

To tyle, jeśli chodzi o podsumowanie tygodnia. Dziękujemy, że jesteście z nami! Śledźcie nas na CentrumXP.pl oraz na YouTube, Twitterze, Facebooku i Instagramie, gdzie zawsze znajdziecie najświeższe informacje i... nie tylko. 😉 Do zobaczenia w następnym tygodniu!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii CentrumXP