Microsoft Launcher Beta z aktualizacją 5.8. Co nowego?

Microsoft Launcher Beta z aktualizacją 5.8. Co nowego?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:35
20.08.2019
1017 wyświetleń

Od czasu wydania okrągłej aktualizacji Microsoft Launcher 5.0 pod koniec zeszłego roku aplikacja jest sukcesywnie, z miesiąca na miesiąc wzbogacana o kolejne funkcje i ulepszenia. Microsoftowy zamiennik ekranu głównego i interfejsu Androida otrzymał właśnie aktualizację w wersji Beta. Jest to pomniejsze wydanie, ale i tak warto zerknąć na listę zmian.

Zmiany te mogą testować użytkownicy, którzy wybrali wersję Beta launchera. W wydaniu 5.8 odnotowano tylko dwie zmiany. Jeśli chodzi o użytkowników biznesowych, najważniejszą nowością będzie to, że Microsoft Launcher wspiera teraz w pełni zarządzane przez Microsoft Intune urządzenia. Oznacza to, że administratorzy IT mogą teraz całkowicie personalizować doświadczenie ekranu głównego dla swoich użytkowników — wybrać tło ekranu, układ ekranu domowego, a nawet dostępność feedu.

Druga zmiana polega na tym, że wraz z tym wydaniem ikona aplikacji może być automatycznie dodana do ekranu domowego, gdy aplikacja zostanie zainstalowana. Działało to już w niektórych starszych wersjach Androida, ale prawdopodobnie z uwagi na zmiany w API nie było obsługiwane przez Androida 8.0 lub wyższego. Wraz z tą aktualizacją funkcjonalność powinna wrócić.

Aktualną wersję Microsoft Launcher jak zwykle można pobrać ze Sklepu Play. Użytkownicy wersji stabilnej pozostają natomiast przy wersji 5.7.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-launcher-58-beta-adds-improved-intune-management-and-app-installs

Polecamy również w kategorii Microsoft Launcher