Microsoft Ignite 2018: za wszystkim stoi inteligentna chmura

Microsoft Ignite 2018: za wszystkim stoi inteligentna chmura

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:32
24.09.2018
909 wyświetleń

Microsoft Ignite 2018 otwarty! To jedno z najważniejszych wydarzeń w całym kalendarzu Microsoft. Dziś wydarzenie nosi nazwę Microsoft Ignite + Microsoft Envision. Vision Keynote, na którym obecnych jest kilka tysięcy deweloperów, liderów biznesowych i przedsiębiorców, otwiera CEO, Satya Nadella. Zaczyna się oczywiście od nakreślenia wizji Intelligent Cloud, Intelligent Edge. Nadella tłumaczy, że ta zmiana paradygmatu to nie tylko komputery osobiste, ale komputeryzacja wielu dziedzin życia, a także wiele szans monetyzacji dla firm. Pada tu pojęcie technologicznej intensyfikacji. Jak do tego doszło?

Satya Nadella daje nam małą lekcję historii, przywołując Thomasa Edisona i epokę pary. Później, gdy zaczęła się upowszechniać elektryczność, największy sukces zaczęły odnosić te firmy, które zaadaptowały nową technologię. Wydaje się, że dziś jest podobnie. Intelligent Cloud, Intelligent Edge obejmuje wiele dziedzin, o których dziś będzie mowa. Możecie to prześledzić na tym slajdzie.

Ignite 2018

Pada też parę przykładów zastosowania AI, działającego w Azure, w tym w Computer Vision, zapewniającym bezpieczeństwo w miejscach pracy, śledząc obraz z kamer przemysłowych, czy w reinforcement learningu, realizowanym z pomocą technologii Bons.ai, przejętej niedawno przez Microsoft. Satya pokazuje też przykład szwajcarskiej firmy Bühler, która z użyciem AI i technologii blockchain dba o jakość zbóż. Analizując obraz z kamer, sztuczna inteligencja potrafi rozpoznać pierwsze oznaki toksyn w pojedynczych ziarnach. Mowa jest też o BMW Group, używającego Azure, AI i Cortany, by kontrolować ustawienia i bezpieczeństwo pojazdów. Te kilka przykładów ma pokazać, że cyfrowa transformacja to nie postulat, ale proces, który już się dzieje i który realizują największe przedsiębiorstwa z wielu branż. Wszędzie oczywiście w tle przewija się technologia Microsoft z Azure i AI na czele.

Po tym krótkim wstępie od razu zaczynamy tematy konkretnych zapowiedzi, a tych szykuje się sporo! Zostańcie z nami!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=XBpibC4s0bc

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure