Microsoft Flight Simulator jak drugi Skyrim. Ile zarobią producenci PC?

Microsoft Flight Simulator jak drugi Skyrim. Ile zarobią producenci PC?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/25/2020, 2:32 PM

Liczba odsłon: 2114

Producenci sprzętu PC kochają producentów gier i vice versa. Rozwój procesorów, kart graficznych i RAM-u ośmiela deweloperów do tworzenia bardziej wymagających gier, a te natomiast skłaniają użytkowników do zakupu mocniejszego sprzętu... i tak to się kręci już od kilku dekad. Mocne komputery kupowaliśmy już do Quake'a, Crysisa, Skyrima czy wreszcie kolejnych części GTA. Wygląda na to, że nowym motorem napędowym pecetów stał się wydany niedawno Microsoft Flight Simulator.

Najnowszy i zdaniem wielu najlepszy symulator lotniczy Microsoftu pomoże zarobić branży PC dwa i pół miliarda dolarów. Tak przynajmniej prognozuje Jon Peddie Research, firma konsultingowa, która wykonała analizę po wyjątkowo pomyślnej premierze gry. JPR szacuje, że Microsoft Flight Simulator sprzeda się w 2,2 milionach kopii przez następne trzy lata, nawet mimo faktu, że jest dostępny w ramach Xbox Game Pass na PC. Wyniki samej gry nie będą jednak aż tak imponujące, jak sprzedaż sprzętu potrzebnego do jej uruchomienia. Premiera tak wyrafinowanego tytułu ma napędzić zakupy zestawów HOTAS, składanych pecetów, monitorów, a nawet gogli VR dla nadchodzącej aktualizacji gry.

Symulatory lotu są niezwykle wymagające, jeśli chodzi o możliwości obliczeniowe, i nagradzają wysoką rozdzielczość, duże ekrany i użycie VR. Gdy nowe symulatory lotów są wypuszczane, sprzęt pozwalający uruchamiać je na maksymalnych ustawieniach i wydajności nawet jeszcze nie istnieje. Tworzy to sytuację nieustannego zapotrzebowania na hardware w trakcie cyklu życia tytułu, jako że fani poszukują najlepszego doświadczenia.
— Ted Pollak, analityk JPR

Przewiduje się, że tytuł przełoży się na ogromne zyski dla producentów CPU i GPU, a także gotowych PC. Analityk uważa, że wzrost sprzedaży odnotują Dell, HP, Lenovo i inni twórcy komputerów dla graczy, ale też producenci zestawów VR, do których HP także się zalicza. Sama gra zbiera mieszane, choć w większości pozytywne recenzje w zależności od platformy.

Zapewne wielu graczy zadaje sobie teraz pytanie, czy gra pójdzie na ich sprzęcie. Na szczęście mamy na nie odpowiedź. W naszym artykule sprawdzicie minimalne i zalecane wymagania sprzętowe Microsoft Flight Simulator dla konfiguracji AMD i NVIDIA/Intel.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia