Microsoft Edge Stable już w wersji 93 (build 93.0.961.38)

Microsoft Edge Stable już w wersji 93 (build 93.0.961.38)

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:08
03.09.2021
1738 wyświetleń

Podczas gdy do kanału Edge Dev trafiła w ostatnich dniach wersja 95, a do Edge Beta zmierza wersja 94, w kanale wersji stabilnej (Stable Channel) została już wydana wersja Edge 93. Praktycznie wszystkie ważniejsze i te mniej ważne zmiany mogliście prześledzić w naszych wcześniejszych tekstach na temat Edge 93 w kanale Dev. Dziś mamy dla Was małe podsumowanie — tym razem z punktu widzenia Microsoft. Jak zwykle jest to dość subiektywny wybór, jednak w dużym stopniu oddaje on to, co jest w tym wydaniu istotne. Jeśli jednak to za mało... to zapraszamy do drugiej części tekstu!

Microsoft Edge Stable: główne nowości w wersji 93.0.961.38

 • Preferencje początkowe w Microsoft Edge. Microsoft Edge obsługuje teraz ograniczoną liczbę preferencji początkowych (Initial Preferences, wcześniej jako Master Preferences). Administratorzy IT mogą wdrożyć te ustawienia jako domyślne przed pierwszym uruchomieniem przeglądarki przez ich użytkowników.
 • Tryb IE w Microsoft Edge będzie obsługiwał zachowanie "no-merge". Gdy nowe okno przeglądarki zostanie uruchomione z aplikacji w trybie IE, będzie to osobna sesja, podobnie jak w przypadku braku scalania w IE11. Na liście stron można skonfigurować witryny, które muszą zapobiegać udostępnianiu sesji jako "no-merge".
 • Nowe zasady, aby zatrzymać niejawne logowanie. Zasada ImplicitSignInEnabled umożliwia administratorom systemu wyłączenie niejawnego logowania w przeglądarce Microsoft Edge.
 • Zasady pomijania monitów ClickOnce i DirectInvoke. Microsoft zaktualizował zasady, aby umożliwić pomijanie monitów ClickOnce i aplikacji DirectInvoke dla określonych typów plików z określonych domen.
 • Grupy kart. Microsoft Edge umożliwia teraz grupowanie kart, co zapewnia możliwość kategoryzowania kart w grupy zdefiniowane przez użytkownika i pomaga skuteczniej wyszukiwać, przełączać i zarządzać kartami w wielu strumieniach pracy.
 • Ukrywanie paska tytułu podczas korzystania z kart pionowych. Teraz można zaoszczędzić dodatkowych kilka pikseli, ukrywając pasek tytułu przeglądarki w trybie pionowych kart.
 • Wideo w trybie "Obraz w obrazie" (PiP) z paska narzędzi. Po najechaniu kursorem na obsługiwane wideo pojawi się pasek narzędzi, który umożliwia wyświetlenie go w oknie PiP. Uwaga: jest to obecnie dostępne dla użytkowników Microsoft Edge w systemie macOS.
 • Usunięcie 3DES w TLS. Obsługa zestawu szyfrowania TLS_RSA_WITH_3DES_EDE_CBC_SHA zostanie usunięta. Zmiana ma miejsce w projekcie Chromium, na którym oparty jest Microsoft Edge.

Co jeszcze zmieniło się w Microsoft Edge 93?

Jeśli powyższa lista zostawia w Tobie niedosyt, możesz sprawdzić listy najważniejszych zmian w dotychczas opisywanych przez nas kompilacjach Edge 93 w kanale Dev, wliczając w to wersje:

 • Edge 93.0.910.5 — opcja "Udostępnij" w menu "..." dla aplikacji PWA, przycisk otwierający PiP na komputerach Mac, zmniejszenie latencji pisma odręcznego i inne zmiany.
 • Edge 93.0.916.1 — wsparcie dla nowych zasad zarządzania i nie tylko.
 • Edge 93.0.926.0 — domyślnie włączone możliwości importowania haseł z CSV i zmiany czcionki w Czytniku immersyjnym oraz Tryb dla dzieci, więcej motywów dla Trybu dla dzieci, nowy skrót klawiszowe, nowe ostrzeżenie na stronie ustawień aktualizacji i inne zmiany.
 • Edge 93.0.933.1 — domyślnie dostępne grupy kart, możliwość dodawania grup kart do kolekcji i otwierania zawartości kolekcji w grupie kart, włączony dostęp do danych śledzenia ruchu dłoni w scenariuszach Web XR, nowa zasada zarządzania i inne zmiany.
 • Edge 93.0.946.1 — możliwość udostępniania witryn bezpośrednio na e-mail (również własny!) oraz portale społecznościowe poprzez menu "Udostępnij", nowe okno dialogowe po zainstalowaniu PWA, flaga włączająca zmiany wizualne dla Windows 11, zakończenie wdrażania cichych powiadomień, uwierzytelniania urządzenia przed autowypełnieniem hasła oraz dodawania przechwyconych zrzutów ekranu do kolekcji, możliwość wgrywania informacji o karcie płatniczej z witryny na Konto Microsoft i nie tylko.
 • Edge 93.0.957.0 — możliwość zmiany ikony PWA/witryny jako aplikacji w trakcie instalacji, nowe zasady zarządzania, poprawki i inne zmiany.
 • Edge 93.0.961.2 — lista dozwolonych stron w ustawieniach autoodtwarzania multimediów, możliwość odignorowania alertów o stanie haseł dla witryny, połączona strona "Ekran startowy, strona główna i nowe karty" w Ustawieniach, domyślnie włączone nowe doświadczenie udostępniania.

Przypomnijmy też, że Edge 93 został wydany w Beta Channel na początku sierpnia. Teraz do tego kanału zmierza Edge 94.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://docs.microsoft.com/en-us/deployedge/microsoft-edge-relnote-stable-channel

Polecamy również w kategorii Edge