Microsoft Edge Beta: najważniejsze nowości w kompilacji 85.0.564.18

Microsoft Edge Beta: najważniejsze nowości w kompilacji 85.0.564.18

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:14
31.07.2020
1916 wyświetleń

Microsoft Edge Beta to najrzadziej aktualizowany kanał w Edge Insider. Aktualizacje w nim planowo udostępniane są co 6 tygodni (dla porównania: w Dev co tydzień, a w Canary codziennie) i gromadzą wszystkie zmiany i nowości, które po drodze wprowadzono w kanałach o wyższej częstotliwości aktualizowania. Edge Beta jest też najstabilniejszym wydaniem rozwojowym oraz najbliższym wydaniu Stable. Właśnie ukazała się w nim aktualizacja do builda 85.0.564.18. Rzućmy okiem na najważniejsze nowości.

Microsoft Edge Beta — nowości w kompilacji 85.0.564.18

  • Synchronizacja ulubionych i ustawień w modelu on-premise: Możemy teraz synchronizować ulubione i ustawienia przeglądarki pomiędzy profilami Active Directory wewnątrz własnego środowiska bez potrzeby używania synchronizacji w chmurze.
  • Aktualizacja trybu Internet Explorera: Edge wspiera zasadę grupy dotyczącą otwierania kombinacji strona + aplikacja bez okienka potwierdzenia. Administratorzy mogą dodawać takie zaufane połączenia oraz konfigurować kombinacje zaufanego protokołu/źródła (jak np. aplikacje Microsoft 365) dla użytkowników końcowych.
  • Narzędzie zaznaczania w PDF: Narzędzie może być dodane do paska zadań, by łatwo zaznaczać ważne fragmenty tekstu.
  • Dostępność API Storage Accsess: interfejs ten zezwala na dostęp do wewnętrznego magazynu (first-party storage) w kontekście zewnętrznym (third-party context), gdy użytkownik przekazuje bezpośrednią intencję zezwolenia na pamięć, która w inny sposób zostałaby zablokowana przez obecną konfigurację przeglądarki.
  • "Wyślij do OneNote" dostępne w Kolekcjach: Teraz z łatwością można przerzucać zawartość Kolekcji w Microsoft Edge do programu OneNote. Ponadto Edge 85 pozwoli wysyłać treści do produktów Office dla komputerów Mac (Word, Excel, OneNote) zarówno przy korzystaniu z MSA, jak i Active Directory.
  • Aktualizacje narzędzi programistycznych: DevTools w Microsoft Edge wspierają emulację Surface Duo oraz pozwalają dopasować skróty klawiszowe do VS Code.
  • Zasady zarządzania: Microsoft dodał kilkanaście nowych zasad do dyspozycji administratorów oraz wycofał kilka starszych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-updates-the-edge-beta-channel-changelog/

Polecamy również w kategorii Edge