Microsoft Edge 93 wydany w kanale Beta. Przedstawiamy listę zmian

Microsoft Edge 93 wydany w kanale Beta. Przedstawiamy listę zmian

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:10
04.08.2021
1200 wyświetleń

Microsoft Edge 93 otrzymał w zeszłym tygodniu ostatnią aktualizację w kanale Dev, a teraz został wydany w kanale Beta. Jest to najbardziej stabilny ze wszystkich kanałów Edge Insider i ostatni przystanek do wydania w kanale Edge Stable. Microsoft jak zwykle podał listę najważniejszych (jego zdaniem) zmian, choć nie obejmuje ona wszystkich (naszym zdaniem) najciekawszych funkcjonalności. Poniżej zamieszczamy zestawienie Microsoftu, linki do list zmian w kompilacjach Dev, które dają pełniejszy obraz Edge 93, a także najważniejsze zmiany z tych buildów.

Co nowego w Edge 93.0.961.11 Beta?

 • Preferencje początkowe w Microsoft Edge: Wdrażanie Edge w przedsiębiorstwie stanie się łatwiejsze dzięki dodaniu preferencji początkowych. Funkcjonalność debiutuje w Edge 93.
 • Tryb IE ze wsparciem dla zachowania "nomerge": Gdy nowe okno przeglądarki zostanie uruchomione z aplikacji w trybie IE, będzie to osobna sesja, podobnie jak w przypadku "nomerge" w IE11. Potrzebne będzie dostosowanie listy stron, by skonfigurować strony, dla których udostępnianie sesji jako "nomerge" powinno być zabronione.
 • Grupy kart: Możliwość kategoryzowania kart w zdefiniowane przez użytkownika grupy celem łatwiejszego wyszukiwania, przełączania i zarządzania kartami w wielu środowiskach pracy.
 • Ukrywanie paska tytułu przy korzystaniu z pionowych kart: Edge pozwala teraz zaoszczędzić parę dodatkowych pikseli w pionie, kiedy używamy pionowego paska kart.
 • Obraz w obrazie (PiP) włączany z paska narzędzi: Po najechaniu kursorem na obsługiwane wideo pojawi się pasek narzędzi, który umożliwia jego otwarcie w trybie "Obraz w obrazie" (Picture-in-Picture).
 • Nowe zasady zarządzania: W aktualizacji pojawiają się aż 22 nowe zasady, między innymi AutoplayAllowlist, ShowPDFDefaultRecommendationsEnabled, FeatureFlagOverridesControl czy PasswordGeneratorEnabled. Dwie zasady zostały wycofane/uznane za przestarzałe.

Lista kompilacji Edge 93 w kanale Dev

 • Edge 93.0.910.5 — opcja "Udostępnij" w menu "..." dla aplikacji PWA, przycisk otwierający PiP na komputerach Mac, zmniejszenie latencji pisma odręcznego i inne zmiany.
 • Edge 93.0.916.1 — wsparcie dla nowych zasad zarządzania i nie tylko.
 • Edge 93.0.926.0 — domyślnie włączone możliwości importowania haseł z CSV i zmiany czcionki w Czytniku immersyjnym oraz Tryb dla dzieci, więcej motywów dla Trybu dla dzieci, nowy skrót klawiszowe, nowe ostrzeżenie na stronie ustawień aktualizacji i inne zmiany.
 • Edge 93.0.933.1 — domyślnie dostępne grupy kart, możliwość dodawania grup kart do kolekcji i otwierania zawartości kolekcji w grupie kart, włączony dostęp do danych śledzenia ruchu dłoni w scenariuszach Web XR, nowa zasada zarządzania i inne zmiany.
 • Edge 93.0.946.1 — możliwość udostępniania witryn bezpośrednio na e-mail (również własny!) oraz portale społecznościowe poprzez menu "Udostępnij", nowe okno dialogowe po zainstalowaniu PWA, flaga włączająca zmiany wizualne dla Windows 11, zakończenie wdrażania cichych powiadomień, uwierzytelniania urządzenia przed autowypełnieniem hasła oraz dodawania przechwyconych zrzutów ekranu do kolekcji, możliwość wgrywania informacji o karcie płatniczej z witryny na Konto Microsoft i nie tylko.
 • Edge 93.0.957.0 — możliwość zmiany ikony PWA/witryny jako aplikacji w trakcie instalacji, nowe zasady zarządzania, poprawki i inne zmiany.
 • Edge 93.0.961.2 — lista dozwolonych stron w ustawieniach autoodtwarzania multimediów, możliwość odignorowania alertów o stanie haseł dla witryny, połączona strona "Ekran startowy, strona główna i nowe karty" w Ustawieniach, domyślnie włączone nowe doświadczenie udostępniania.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://winaero.com/microsoft-edge-93-is-now-available-in-the-beta-channel/

Polecamy również w kategorii Edge