Microsoft Dev Box - nowa usługa wirtualnych stacji roboczych w chmurze

Microsoft Dev Box - nowa usługa wirtualnych stacji roboczych w chmurze

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:52
27.05.2022
1507 wyświetleń

W oparciu o usługę Azure Virtual Desktop powstaje nowy, kierowany do deweloperów wariant o nazwie Microsoft Dev Box. Informacje o tym Microsoft podał w trakcie konferencji Build 2022, która odbyła się w tym tygodniu. Nowa usługa pozwoli deweloperom uruchamiać wstępnie skonfigurowane maszyny wirtualne w chmurze bez wcześniejszego konfigurowania fizycznych stacji roboczych przed rozpoczęciem pracy nad projektem.

Microsoft Dev Box umożliwi konfigurowanie obrazów, przypisywanie członków zespołu i natychmiastowe rozpoczęcie kodowania. Zespoły będą mogły tworzyć i utrzymywać swoje obrazy Dev Box oraz dołączać kod źródłowy aplikacji i tzw. nightly builds z możliwością natychmiastowego dostępu do kodu. Portal dla deweloperów pozwoli tworzyć i usuwać Dev Boxy dla dowolnych projektów, a także uruchamiać zadania równolegle w wielu Dev Boxach, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dev Box będzie współpracował z dowolnymi edytorami IDE, pakietami narzędzi czy wewnętrznymi narzędziami dostępnymi na Windows. Pozwoli też korzystać z Windows Subsystem for Linux.

Microsoft Dev Box

U podstaw usługi leży Azure Virtual Desktop, przy czym Dev Box jest też zintegrowany z Windows 365 Cloud PC, dzięki czemu administratorzy mogą zarządzać wirtualnymi stacjami roboczymi wraz z pozostałymi pulpitami w organizacji za pomocą programów Intune i Endpoint Manager. Maszyny będą dostępne z poziomu Windows, macOS, Androida, iOS i/lub przeglądarki.

Microsoft Dev Box

Na chwilę obecną Microsoft Dev Box jest dostępny w prywatnej wersji zapoznawczej i pozostanie w niej przez najbliższe miesiące. O wczesny dostęp do usługi można ubiegać się, wypełniając formularz.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/azure-developer-community-blog/introducing-microsoft-dev-box/ba-p/3412063

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure