Menu kategorii
 • Microsoft Defender z nową aplikacją na Windows 11

  Microsoft Defender z nową aplikacją na Windows 11

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  14:15
  26.10.2021
  2634 wyświetlenia

  Nowe i odświeżone aplikacje ciągle napływają do Windows 11. Wygląda na to, że aktualizacji doczeka się również domyślny antywirus w systemie. Na pierwszym zrzucie ekranu udostępnionym przez Alumię widzimy aplikację Microsoft Defender (dawniej Windows Defender) Preview, którą zapewne już niedługo będą mogli testować Isiderzy w Dev Channel.

  Z dostępnych informacji wynika, że aplikacja była rozwijana pod nazwę kodową "GibraltarApp" i tak też nazwano wszystkie pliki w wersji wewnętrznej, niezależnie od tego, czy chodzi o pliki *.exe czy *.dll. Microsoft Defender Preview jest aplikacją WPF i używa XAML oraz WebView2 — czyli standard w obecnych aplikacjach Microsoftu. Wbrew przypuszczeniom nie jest to na szczęście aplikacja PWA.

  Na zrzucie ekranu widzimy ekran powitalny z krótkim opisem, który mówi o prostej, bezproblemowej i spersonalizowanej ochronie dla użytkownika oraz jego rodziny. Jak ta nowa wersja aplikacji Defendera będzie różnić się od aplikacji Zabezpieczenia Windows, znanej z Windows 10? Tego nie wiadomo. Najwyraźniej jednak Microsoft chce przywrócić Defenderowi jego widoczność w interfejsie Windowsa.

  Poprzez ikonę w zasobniku i okno aplikacji Zabezpieczenia Windows użytkownicy mogli upewnić się, że są chronieni, sprawdzić dostawcę zabezpieczeń i skonfigurować wiele ustawień, w tym także rodzinnych. Microsoft Defender nie miał w Windows 10 jako takiej własnej aplikacji. Zobaczymy, jaki będzie powrót do niej w Jedenastce.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-appears-to-be-working-on-a-new-windows-defender-app-for-windows-11/

  Polecamy również w kategorii Windows 11