Microsoft 365 rozwija skrzydła na iOS 14

Microsoft 365 rozwija skrzydła na iOS 14

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:59
17.09.2020
3297 wyświetleń

Nowy system operacyjny Apple'a w końcu otworzył drzwi dla deweloperów, takich jak Microsoft, którzy mogą teraz oferować swoim użytkownikom więcej. Aktualizacje pomagają m.in. uzyskać szybszy dostęp do aplikacji używanych na co dzień, tworzyć i udostępniać treści oraz personalizować doświadczenie w bezpieczny sposób.

Nowe wersje iOS i iPadOS 14 wprowadzają nową Apple App Library, która automatycznie organizuje aplikacje. System pozwala też w końcu ustawiać domyślne aplikacje przeglądarki i poczty. Dzięki temu możemy ustawić Edge i Outlook jako aplikacje domyślne, tak aby zawartość e-mail i linki otwierały się w nich automatycznie. System daje też większą swobodę w personalizacji. Microsoft Outlook i OneDrive oferują możliwość dodania widżetów na ekran domowy iPhone'a i iPada. Użytkownicy mogą wybrać rozmiar i położenie widżetów, a następnie pozostawać na bieżąco z zawartością kalendarza Outlook, a także wyświetlać zdjęcia z OneDrive dzięki funkcjonalności "Tego dnia".

Microsoft na iOS i iPadOS 14

Nowości czekają też na użytkowników tabletów. Dzięki iPadOS 14, Apple Pencil i Outlook użytkownicy będą mogli pisać swoje maile odręcznie i będą one automatycznie konwertowane na tekst przy pomocy Scribble. Outlook wspiera też bogate formatowanie, pozwalające nadać tekstowi dodatkową teksturę i wymiar. Outlook i Edge wspierają również Multitasking na iPadOS. W aplikacjach tych możemy kopiować zawartość i korzystać z metody przeciągnij-i-upuść (tak jak na Surface Duo), aby na przykład dodawać załączniki i zdjęcia do treści maila. Możemy otworzyć aplikację Zdjęcia obok Outlooka i przeciągać zdjęcia wprost do wiadomości.

Microsoft na iOS i iPadOS 14

Kilka nowych możliwości stało się też dostępnych dla posiadaczy zegarków Apple Watch. W systemie watchOS 7 poprawiono obsługę poczty i kalendarza Outlook. Microsoft informuje również o możliwości zaznaczania wielu plików w OneDrive lub iCloud i przeciąganiu ich do Outlook jako załączniki. Tej jesieni OneDrive pozwoli też edytować pliki Office w trybie Offline.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-365-blog/microsoft-365-is-ready-for-apple-s-new-systems/ba-p/1666739

Polecamy również w kategorii Outlook na iOS