Menu kategorii
 • Menedżer urządzeń utracił możliwość wyszukiwania sterowników online

  Menedżer urządzeń utracił możliwość wyszukiwania sterowników online

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  13:58
  11.08.2020
  1766 wyświetleń

  Microsoft powoli i stopniowo przenosi funkcjonalności z apletów Panelu sterowania do aplikacji Ustawienia w Windows 10. Część tych zmian budzi obawy o zubożenie funkcjonalności w "nowoczesnych" Ustawieniach, podczas gdy inne migracje zadziałały wręcz odwrotnie, gdy w nowym miejscu pojawiło się jeszcze więcej opcji konfiguracji. Jak będzie w przypadku aktualizowania sterowników i na czym w ogóle polega ta zmiana? Przekonajmy się.

  Zmiana, o której dziś mowa, została zawarta w aktualizacji Windows 10 May 2020 Update (build 19041.423). Polega ona na usunięciu z Menedżera urządzeń w Panelu sterowania możliwości wyszukiwania sterowników w Internecie. W tym miejscu można jedynie aktualizować sterowniki już zainstalowane bądź pobrane wcześniej. Nadal też można skorzystać z drugiej opcji, czyli przeglądania lokalnych dysków twardych i ręcznego wyboru sterowników.

  Zobacz aktualizacje opcjonalne

  Co więcej, począwszy od builda 19041.423, Menedżer urządzeń ma nałożoną blokadę na połączenia z serwerami Microsoftu. Funkcjonalność nie została jednak usunięta, lecz przeniesiona do Ustawień, a konkretnie na nową stronę Aktualizacja i zabezpieczenia > Windows Update > Zobacz aktualizacje opcjonalne > Aktualizacje sterowników. Na ekranie tym każdy sterownik jest podpisany nazwą wydawcy, klasyfikacją i numerem wersji.

  Dla większości użytkowników przeniesienie tych ustawień w nowe miejsce nie powinno stanowić problemu, nie licząc tego, że trzeba będzie przyzwyczaić się do nowego interfejsu. Ostatecznie wydaje się, że za parę lat "przestarzały" Panel sterowania może stać się zupełnie zbędny.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.windowslatest.com/2020/08/09/windows-10-device-manager-driver-updates-over-internet/

  Polecamy również w kategorii Windows 10