Menu kategorii
 • May 2020 Update blokowany na urządzeniach z modemami LTE

  May 2020 Update blokowany na urządzeniach z modemami LTE

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  14:36
  01.09.2020
  1815 wyświetleń

  Microsoft zablokował aktualizację do May 2020 Update urządzeniom z niektórymi modemami WWAN LTE. Wcześniej gigant zidentyfikował buga uniemożliwiającego im łączenie się z Internetem po wybudzeniu z uśpienia lub hibernacji.

  Co istotne, problem był zgłaszany przez Insiderów jeszcze przed premierą majowej aktualizacji. Nietrudno znaleźć feedback na ten temat w Centrum opinii. O problemach z łącznością pisaliśmy też przed miesiącem. Użytkownicy zgłaszali wówczas „brak dostępu do Internetu” na wskaźniku stanu łączności sieciowej (NCSI). Microsoft wiedział już o tym problemie, ale jeszcze go nie rozwiązał.

  Ten konkretny problem związany z modemami LTE został opisany przez Microsoft 31 sierpnia:

  Po wybudzeniu z uśpienia bądź hibernacji niektóre modemy WWAN LTE mogą pokazywać brak połączenia z Internetem w Network Connectivity Status Indicator (NCSI) w obszarze powiadomień i mogą nie być w stanie połączyć się z Internetem.

  Aby zabezpieczyć wasze doświadczenie aktualizacji, zaaplikowaliśmy wstrzymanie zgodności na urządzeniach z Windows 10 z zainstalowanymi dotkniętymi sterownikami modemów WWAN LTE przed oferowaniem im Windows 10 w wersji 2004, nim problem zostanie rozwiązany.

  Tymczasowym obejściem problemu jest włączenie, a następnie ponowne wyłączenie trybu samolotowego. Powinno to przywrócić normalne połączenia. Oficjalne rozwiązanie ma być dostępne we wrześniu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-blocks-devices-with-lte-modems-from-receiving-windows-10-may-2020-update

  Polecamy również w kategorii Windows 10