Menu kategorii
 • Mahjong Titans

  Mahjong Titans

   Mateusz Miciński
  Mateusz Miciński
  00:00
  05.12.2007
  135730 wyświetleń

  Założenia gry

  Mahjong Titans to propozycja dla wszystkich wielbicieli pasjansów. W tym przypadku gra ta, nie jest zwykłą odmianą karcianego pasjansa, lecz taką, w której zamiast kart używa się tabliczek zawierających różne znaki oraz oznaczenia literowo-cyfrowe. Grę rozpoczynamy od wyboru układu tabliczek. W następnej kolejności dobieramy do pary dwie wolne tabliczki. Tabliczka wolna, to taka, która może swobodnie przesuwać się po innych. W przypadku, gdy wybierzemy zablokowaną tabliczkę, w grze zostanie wyświetlony stosowny komunikat. Mahjong Titans kończy się wygraną, jeśli dopasujemy do pary wszystkie znajdujące się tabliczki na planszy. Oczywiście może się zdarzyć, że pozostaną jeszcze niewykorzystane tabliczki i nie będzie już można ich dopasować – taka sytuacja kończy się przegraną. Podczas gry zdobywamy 2 punkty za jedną dopasowaną parę, a dodatkowo liczony jest czas gry, wykorzystywany później w statystykach.
  Sposób sterowania jest bardzo prosty i ogranicza się do kliknięć myszką. Dodatkową funkcję pełni prawy przycisk myszy. Po kliknięciu nim w wybraną tabliczkę, otrzymujemy podpowiedź o lokalizacji identycznej. Oczywiście zamiast myszy, grą możemy sterować z poziomu klawiszy kursora na klawiaturze.

  Konfiguracja gry

  W menu Gra dostępnych jest kilka kluczowych opcji. Przede wszystkim jest to możliwość cofnięcia ostatniego ruchu, wyświetlenie wskazówki oraz statystyk. Poza opcjami przydatnymi podczas samej rozgrywki, Microsoft zaimplementował także narzędzia konfiguracyjne, dostępne po wybraniu pozycji Opcje (bądź naciśnięciu klawisza F5). W tymże oknie dialogowym mamy możliwość włączenia dźwięków, wyświetlenia animacji, porad, a także zapisania gry w chwili zamykania, a także kontynuowania podczas jej uruchamiania. Ponadto po wybraniu pozycji Zmień wygląd z menu Gra, możemy dostosować kolorystykę tabliczek oraz tła planszy.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Gry i rozrywka