MSN News to teraz Wiadomości Microsoft na Androidzie

MSN News to teraz Wiadomości Microsoft na Androidzie

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
13:08
13.06.2018
2530 wyświetleń

MSN News to jedna z najstarszych usług informacyjnych w Internecie. Lecz człon MSN, nadal obecny w nazwie aplikacji mobilnej, kojarzy się krótko mówiąc, staro. Teraz, w dobie szybkiego dostępu do wiadomości za pomocą smartfona, MSN nie posiada dużego grona użytkowników. Fakt, korzystając z wielu pozostałych usług Microsoft, nazwa MSN News przewija się to tu, to tam. Tymczasem Google i iOS mocno ruszyło z promowaniem nowych funkcji swoich aplikacji informacyjnych.

Wiadomości Microsoft

Wiadomości Google, zaprezentowane na Google I/O są obecnie wzorem aplikacji informacyjnej na Androidze, co stawia MSN News w niezręcznej sytuacji. Microsoft postanowił więc nieco odświeżyć aplikację, by dostosować się do obecnych standardów. Stąd między innymi zmiana nazwy z MSN News na Wiadomości Microsoft. Zbieżność nazw z propozycją Google jest naturalna choć, zapewne nieprzypadkowa. Pytanie tylko, czy Microsoft oferuje zbliżone wrażenia do usługi Google.

Nowa aktualizacja aplikacji w wersji beta, którą można już ściągnąć ze Sklepu Google Play, poza zmianą nazwy zawiera również:

  • Nowe okno powitalne przy wstępnej konfiguracji,
  • Więcej obszarów zainteresowań do wyboru,
  • Synchronizacja między urządzeniami tematów, które nas najbardziej interesują,
  • Nowy widget aplikacji,
  • Ważne wiadomości z ostatniej chwili,
  • Ciemny motyw aplikacji,
  • Wiadomości lokalne,

Wiadomości Microsoft

Jak widać, większość nowych opcji jest już standardem w tego typu aplikacjach, co w sumie cieszy, bo Wiadomości Microsoft stają się wreszcie naprawdę przydatną usługą. Newsy pojawiające się w aplikacji, pochodzą z najbardziej popularnych stron w Sieci. W sytuacji, gdy potrzebujemy szybkiego dostępu do informacji, warto korzystać z kilku wiarygodnych źródeł, aby mieć pewność, że zawsze będziemy na bieżąco.

Aktualizacja: Więcej o serwisie i jego mechanizmach przeczytacie w naszym kolejnym tekście: "Microsoft wspiera wolne, zróżnicowane i rzetelne dziennikarstwo".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/msn-news-becomes-microsoft-news-with-the-latest-beta-update-on-android/

Polecamy również w kategorii Android