Lync wkrótce jako Skype for Business

Lync wkrótce jako Skype for Business

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:10
11.11.2014
3243 wyświetlenia

Microsoft przygotowuje kolejny rebranding w obrębie swojego oprogramowania. Lync, zorientowany na biznes komunikator, zostanie przemianowany na Skype for Business w pierwszej połowie 2015 r. Wraz z nową nazwą firma wprowadzi "nowe doświadczenie klienta, nowe wydanie serwera i aktualizacje usługi w Office 365."

"W ciągu ostatnich 10 lat Microsoft inwestował w transformację biznesu, przełamując status quo w Lync poprzez uproszczenie i unifikację wszystkich tych narzędzi, których ludzie używają, by komunikować się w pracy. Uczyniliśmy Lync sztandarowym elementem Office, by ułatwić komunikację i załatwianie spraw. (...) Dziś tysiące organizacji, dużych i małych, używają Lync do połączeń głosowych, połączeń wideo i konferencji." - czytamy na blogu Skype. Popularny komunikator biznesowy zostanie niebawem włączony do domeny Skype. Idąc za przykładem rebrandingu OneDrive, nowy komunikator w wersji polskiej będzie najprawdopodobniej nosił nazwę Skype dla Firm.

Nowa odsłona komunikatora połączy elementy zarówno Skype, jak i Lync - "Adaptujemy ze Skype podobne ikony połączenia, dodania wideo i zakończenia rozmowy. Dodaliśmy monitor połączeń ze Skype, który utrzymuje w polu widzenia w niewielkim oknie aktywną rozmowę, nawet gdy użytkownik skupia się na innej aplikacji" - wyszczególnia Microsoft. Biznesowy Skype będzie czerpać także z dotychczasowych rozwiązań Lync: "Lync oferuje już funkcję szybkich wiadomości i połączeń głosowych z użytkownikami Skype. Skype for Business utrzymuje i ulepsza wszystkie możliwości Lync, wliczając w to dzielenie się contentem i funkcje telefoniczne." - dodaje Microsoft.

Przejście do Skype for Business będzie dość proste. Użytkownicy Lync Server 2013 otrzymają w przyszłym roku możliwość aktualizacji do Skype for Business Server. Z kolei subskrybenci biznesowego Office 365 będą mogli skorzystać ze standardowej aktualizacji usługi.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.windowscentral.com/microsoft-will-rebrand-lync-messenger-skype-business-2015

Polecamy również w kategorii Skype