Menu kategorii
 • Logowanie do komputera

  Logowanie do komputera

   Microsoft
  Microsoft
  00:00
  07.04.2006
  5133 wyświetlenia

  Po zainstalowaniu Windows XP Professional, możemy skonfigurować standardowe ustawienia, w tym konta użytkowników oraz połączenia sieciowe.

  Jeśli już posiadamy konto użytkownika, logujemy się do naszego komputera z nazwą i hasłem tego konta. W przeciwnym wypadku, musimy najpierw zalogować się jako Administrator, by stworzyć konto.

  Logowanie jako Administrator

  Zanim utworzymy konto użytkownika na naszym komputerze, musimy zalogować się jako Administrator. Ze względów bezpieczeństwa wskazane jest stworzenie konta użytkownika dla każdej osoby korzystającej z komputera.

  Po zakończonej fazie Instalacji, komputer uruchamia się ponownie – pojawia się okno dialogowe „Zaloguj się do systemu Windows”.

  Logowanie jako Administrator

  1. W oknie logowania wpisujemy Administrator oraz podajemy hasło przydzielone administratorowi podczas konfigurowania systemu.
  2. Klikamy OK.

  Jeśli pojawi się informacja, że system nie może nas zalogować, należy sprawdzić czy opcja CAPSLOCK nie jest włączona, a następnie ponownie wpisać hasło.

  UWAGA
  Korzystanie z Windows XP w funkcji administratora naraża system na niepotrzebne ryzyko w zakresie bezpieczeństwa. Do wykonywania rutynowych zadań typu uruchamianie programów, praca nas dokumentami i odwiedzanie witryn WWW, należy używać konta użytkownika.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Artykuły "how-to"