Logowanie do komputera

Logowanie do komputera

 Microsoft
Microsoft
00:00
07.04.2006
1 komentarz
4959 wyświetleń

Po zainstalowaniu Windows XP Professional, możemy skonfigurować standardowe ustawienia, w tym konta użytkowników oraz połączenia sieciowe.

Jeśli już posiadamy konto użytkownika, logujemy się do naszego komputera z nazwą i hasłem tego konta. W przeciwnym wypadku, musimy najpierw zalogować się jako Administrator, by stworzyć konto.

Logowanie jako Administrator

Zanim utworzymy konto użytkownika na naszym komputerze, musimy zalogować się jako Administrator. Ze względów bezpieczeństwa wskazane jest stworzenie konta użytkownika dla każdej osoby korzystającej z komputera.

Po zakończonej fazie Instalacji, komputer uruchamia się ponownie – pojawia się okno dialogowe „Zaloguj się do systemu Windows”.

Logowanie jako Administrator

  1. W oknie logowania wpisujemy Administrator oraz podajemy hasło przydzielone administratorowi podczas konfigurowania systemu.
  2. Klikamy OK.

Jeśli pojawi się informacja, że system nie może nas zalogować, należy sprawdzić czy opcja CAPSLOCK nie jest włączona, a następnie ponownie wpisać hasło.

UWAGA
Korzystanie z Windows XP w funkcji administratora naraża system na niepotrzebne ryzyko w zakresie bezpieczeństwa. Do wykonywania rutynowych zadań typu uruchamianie programów, praca nas dokumentami i odwiedzanie witryn WWW, należy używać konta użytkownika.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Artykuły "how-to"

Komentarze

  • tacyer 16:13 01.09.2007

    czy mozna zmienic obraz logownia na inny bo ten mnie juz znudzil :D prosze pomozcie

Skomentuj

Autor