Lobe - darmowa aplikacja Microsoftu do tworzenia modeli machine learningowych

Lobe - darmowa aplikacja Microsoftu do tworzenia modeli machine learningowych

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:25
27.10.2020
2470 wyświetleń

W 2018 roku Microsoft ogłosił przejęcie Lobe, firmy rozwijającej sztuczną inteligencję. Jej narzędzia z prostym interfejsem graficznym umożliwiały łatwe tworzenie inteligentnych aplikacji, które potrafią zrozumieć gesty dłoni, słuchać muzyki, czytać pismo odręczne i nie tylko. Co ważne, wszystko to odbywa się w podejściu no-code. Innymi słowy Lobe ułatwia korzystanie z machine learningu i pomaga trenować modele bez pisania kodu. Po dwóch latach od przejęcia Microsoft ogłosił publiczną wersję zapoznawczą aplikacji.

Lobe jest dostępna jako aplikacja desktopowa dla systemów Windows i Mac. Wykorzystuje ona open source'owe architektury uczenia maszynowego oraz tzw. transfer learning, aby trenować niestandardowe modele uczenia maszynowego na lokalnym komputerze użytkownika. Aktualna wersja Lobe uczy się patrzeć na obrazy za pomocą klasyfikacji obrazu, kategoryzując obraz do jednej etykiety. Microsoft pracuje również nad rozszerzeniem jej zdolności o więcej typów problemów i danych, które staną się dostępne w przyszłych wersjach.

Kolejną zaletą Lobe jest to, że nie wymaga połączenia z Internetem ani logowania! Jako że aplikacja jest ciągle rozwijana, na razie pozwala tylko wydobywać rezultaty z modelu machine learningowego. Zespół Lobe w Microsoft pracuje jednak nad kolekcją aplikacji i narzędzi, które umożliwią działanie własnych modeli bez pisania kodu.

Lobe ma wszystko, czego potrzebujesz, aby urzeczywistnić Twoje pomysły machine learningowe. Po prostu pokaż jej przykłady tego, czego chcesz, aby się nauczyła, i automatycznie wytrenuj niestandardowy model machine learningowy, który będzie dostarczony w Twojej aplikacji.

Lobe została zaprojektowana tak, aby każdy mógł jej używać. Nie wymaga znajomości programowania ani doświadczenia w machine learningu. Aplikacja jest darmowa i zapewnia całkowitą prywatność, jako że trenowanie modeli odbywa się na własnym komputerze użytkownika, a dane nie trafiają do chmury. Nasz model możemy wyeksportować i umieścić w aplikacji na dowolnej platformie. Więcej informacji oraz link do pobrania (wymagana jest rejestracja w testach beta) znajdziecie na stronie internetowej lobe.ai.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://lobe.ai/

Polecamy również w kategorii Sztuczna inteligencja