Lista funkcji dodatku Service Pack 2 dla systemu Windows XP

Lista funkcji dodatku Service Pack 2 dla systemu Windows XP

 Microsoft
Microsoft
00:00
07.04.2006
3689 wyświetleń
Poznaj kluczowe funkcje dodatku Service Pack 2 oraz ich zastosowania, dzięki którym można proaktywnie optymalizować zabezpieczenia komputera i informacji osobistych.
Bezpieczniejsze przeglądanie zawartości sieci Web i komunikacja
Funkcja Do czego służy
`Blokowanie wyskakujących okienek w programie Internet Explorer Dzięki tej funkcji przeglądanie zawartości Internetu jest przyjemniejsze, ponieważ blokowane są niechciane reklamy i inna zawartość.
Monitorowanie pobierania plików w programie Internet Explorer Ostrzega przed potencjalnie szkodliwymi plikami pobieranymi z sieci i umożliwia ich blokowanie.
Pasek informacji programu Internet Explorer Dzięki niemu użytkownik jest lepiej poinformowany o zdarzeniach mających miejsce podczas przeglądania sieci Web, dzięki czemu wie, co się dzieje i może rozwiązywać potencjalne problemy związane z zabezpieczeniami.
Menedżer dodatków programu Internet Explorer Optymalizuje zabezpieczenia i ogranicza możliwość awarii przez umożliwienie użytkownikowi łatwego zarządzania dodatkami programu Internet Explorer (programami dodanymi do przeglądarki sieci Web).
Aktualizacja ochrony prywatności programu Outlook Express Pomaga ograniczyć liczbę otrzymywanych niechcianych wiadomości e-mail przez ograniczenie możliwości wykorzystania adresu e-mail użytkownika przez potencjalnych spamerów.
Menedżer załączników Monitoruje i wyłącza potencjalnie niebezpieczne załączniki mogące zawierać wirusy, które z kolei mogą rozprzestrzeniać się za pośrednictwem programów Internet Explorer, Outlook Express i Windows Messenger.
 
Wydajne narzędzia zabezpieczeń
Funkcja Dlaczego jest pomocna
Centrum zabezpieczeń systemu Windows Umożliwia łatwe wyświetlanie stanu zabezpieczeń i zarządzanie kluczowymi ustawieniami zabezpieczeń w jednym wygodnym miejscu.
Aktualizacja Zapory systemu Windows Ta zoptymalizowana zapora jest domyślnie włączona i pomaga chronić system Windows XP przed wirusami, robakami i innymi zagrożeniami dla zabezpieczeń, które mogą rozprzestrzeniać się w Internecie.
Prosta konfiguracja zgodności Zapory systemu Windows Umożliwia skonfigurowanie Zapory systemu Windows, tak aby współpracowała z ulubionymi aplikacjami internetowymi i siecią domową.
Obsługa uruchamiania i wyłączania komputera w Zaporze systemu Windows Rozszerza ochronę zapewnianą przez Zaporę systemu Windows na uruchamianie i zamykanie systemu Windows, dzięki czemu użytkownik ma do dyspozycji lepsze zabezpieczenia już od chwili włączenia komputera aż do jego wyłączenia.
Optymalizacje aktualizacji automatycznych Umożliwia automatyczne aktualizowanie dzięki najnowszym aktualizacjom systemu Windows XP. Wykorzystuje także nową technologię umożliwiającą klientom korzystającym z telefonicznego połączenia z siecią Web wydajniejsze pobieranie aktualizacji.
 
Lepsze wrażenia
Funkcja Do czego służy
Zoptymalizowana obsługa łączności bezprzewodowej Znacznie poprawia i upraszcza proces wykrywania sieci bezprzewodowych i łączenia się z nimi.
Technologie Bluetooth Umożliwiają łatwe łączenie się z najnowszymi urządzeniami obsługującymi standard Bluetooth, takimi jak klawiatury, telefony komórkowe i urządzenia PDA.
Windows Media Player 9 Dzięki temu programowi można cieszyć się muzyką, filmami i materiałami przesyłanymi szerokopasmowo przy lepszych zabezpieczeniach.
Aktualizacja programu DirectX Dzięki niej można cieszyć się zaawansowaną grafiką oraz grami, w których wykorzystano najnowszą technologię DirectX firmy Microsoft.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Wersje systemu i dodatki