Łatwe przełączanie kont w Outlook i garść nowości w OneDrive na Androida

Łatwe przełączanie kont w Outlook i garść nowości w OneDrive na Androida

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:28
04.12.2020
2472 wyświetlenia

Mobilna wersja aplikacji OneDrive dla urządzeń z Androidem otrzymała standardową aktualizację w programie Insider. Kompilacja ta wnosi między innymi wsparcie dla nowych typów zawartości, przełączanie wyników wyszukiwania, więcej rekomendacji i funkcje związane z dokumentami PDF. Ponadto padła ważna zapowiedź dotycząca innej aplikacji na Androida — wkrótce możliwe stanie się łatwe przełączanie się między kontem prywatnym a służbowym w Outlook. Szczegóły poniżej.

OneDrive na Androida — nowości w wersji 16.0.13530.20022

Uwzględnianie nowych typów zawartości

OneDrive pozwala teraz wyszukiwać ostatnio nagrane spotkania i posty w SharePoint w sekcji rekomendowanych na karcie wyszukiwania.

Wyniki wyszukiwania na kartach

Możemy teraz szybko znaleźć to, czego szukamy, przełączając się między wynikami wyszukiwania dla poczty, osób i wydarzeń.

Pionowy układ rekomendacji

Po kliknięciu nagłówka sekcji rekomendowanych możemy uzyskać pionowy układ tablicy z większą ilością rekomendowanych dokumentów, nagrań ze spotkań i innych spersonalizowanych treści.

Tworzenie PDF z Obrazów z użyciem skrótu

Po zaznaczeniu wielu obrazów można je przekonwertować i udostępnić jako PDF poprzez skrót Office — Utwórz PDF, widoczny w menu udostępniania.

Wstawianie notatek, dat i kształtów w PDF-ach

OneDrive pozwala teraz na więcej. Można dodawać, edytować i usuwać notatki, kształty i daty w plikach PDF.

Łatwe przełączanie się między kontami w Outlook na Androida

Microsoft zapowiedział, że Outlook na Androida niebawem wykorzysta androidowe API CrossProfileApps. Dzięki niemu użytkownicy będą mogli łatwo zmieniać profile z osobistego na firmowy. Po otwarciu Outlooka z osobistym profilem użytkownicy zauważą przycisk przełącznika na profil służbowy i odwrotnie. Po stuknięciu tego przycisku w menu po lewej zostaniemy przeniesieni do odpowiedniej instancji Outlooka.

Outlook

Outlook na Androida jest pierwszą aplikacją Microsoftu, która skorzysta z tego API. Funkcjonalność jest powoli wdrażana w tym miesiącu i wymaga minimum kompilacji 4.2039.0 oraz Androida 9 lub nowszego.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/intune-customer-success/outlook-for-android-and-cross-profile-switching-experience/ba-p/1949089

Polecamy również w kategorii OneDrive na Androidzie