Last Pass i obsługa ForceTouch w Microsoft Edge na iOS

Last Pass i obsługa ForceTouch w Microsoft Edge na iOS

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
11:57
29.12.2017
0 komentarzy
899 wyświetleń

Microsoft Edge ma ambicje na bycie najpopularniejszą przeglądarką na wszystkich platformach. Wersja desktopowa dzielnie walczy z hegemonami rynku w postaci Chrome i Firefox. Natomiast na mobilnych systemach Google i Apple ciężko póki jednoznacznie stwierdzić sukces lub porażkę, bowiem od premiery minęło jeszcze zbyt mało czasu. Jednak prognozy są bardzo optymistyczne a przeglądarka cieszy się dużą popularnością. Microsoft stara się ulepszać swoją flagową przeglądarkę i często wypuszcza aktualizacje, w przypadku iOS ostatnia z nich dodała wsparcie dla ekranu iPhone X.

Microsoft Edge iOS LastPass

Jakiś czas temu informowaliśmy o dodaniu do Microsoft Edge na system Android obsługi menadżera haseł LastPass. Ta niezwykle przydatna usługa pozwala na zapanowanie nad chaosem spowodowanym nadmiarem koniecznych do zapamiętania haseł dostępowych. Wtyczka dla Edge pozwala na szybkie dodawanie nowych kont do bazy haseł oraz szybkie uzupełnianie pól logowania. Jedyne o czym musimy zawsze pamiętać to w zasadzie jedno hasło głowne - "master password". Usługa LastPass jest bardzo popularna na praktycznie każdej platformie, więc dodawanie jej wsparcia do kolejnych systemów i przeglądarek jest wręcz oczywistym krokiem. Z tego też powodu Microsoft pilnuje aby ta popularna usługa była wspierana przez Edge na każdej z platform. Dziś do wersji na Androida i PC dołącza obsługa LastPass dla iOS.

Od teraz, korzystając z przeglądarki Edge na iOS, możemy cieszyć się dobrodziejstwem LastPass. Ale nie tylko, bowiem aplikacja ta ma też kilka równie popularnych alternatyw, takich jak 1Password. Ta aplikacja również otrzymała wsparcie dla Microsoft Edge na iOS. To jednak nie wszystko - nowy update uwzględnił również wykorzystanie ForceTouch - naciskając mocniej ikonkę Edge, wywołamy skróty pozwalające na szybkie przejście do nowej karty, okna inPrivate, wyszukiwania głosowego oraz skanera kodów QR. Aplikacja jest na razie w fazie TestFlight, w wersji stabilnej powinna pojawić się zaraz po pomyślnych testach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-edge-for-ios-preview-adds-support-for-lastpass-and-1password

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

Skomentuj

Autor