Menu kategorii
 • Kopiowanie i odzyskiwanie danych

  Kopiowanie i odzyskiwanie danych

   Microsoft
  Microsoft
  00:00
  07.04.2006
  6531 wyświetlenie

  Program narzędziowy archiwizujący w Windows XP Professional pomaga w zabezpieczaniu danych na wypadek awarii dysku twardego lub przypadkowej ich utraty. Dzięki funkcji Backup mamy możliwość stworzenia kopii zapasowej wszystkich danych przechowywanych na dysku twardym, a następnie przeniesienia jej na inne urządzenie archiwizujące, np. inny dysk twardy lub taśmę.

  Jeśli oryginalne dane znikną przypadkowo z naszego dysku twardego, lub są niedostępne na skutek awarii dysku, możemy je z łatwością odzyskać korzystając z narzędzia o nazwie Automated System Recovery Wizards

  Aby uruchomić Backup, Restore oraz Automated System Recovery

  • Kliknij Start, kliknij Wszystkie Programy, kliknij Akcesoria, kliknij Narzędzia systemowe, a następnie kliknij Kopia zapasowa.

  Funkcje Windows XP – Kopia zapasowa - są aktywne wówczas, gdy działa system Windows XP Professional. Jeśli nasz komputer nie uruchamia się w poprawny sposób, być może będziemy musieli skorzystać z Konsola odzyskiwania. Jest to konsola oferująca w fazie Startup linię komend, z której możemy wprowadzić modyfikacje systemu, jeśli ten nie uruchamia się.

  Więcej informacji na temat tworzenia kopii zapasowych, przywracania danych oraz Automated System Recovery można znaleźć w Pomoc i Obsługa Techniczna (Help and Support Center).

  Konsola odzyskiwania

  Funkcji Konsola odzyskiwania można używać do wykonywania wielu zadań bez uruchamiania Windows XP, a wśród nich: usługi startowania i zatrzymywania, odczytywanie i zapisywanie informacji na lokalnym dysku oraz formatowanie dysku. Jednak zainstalowanie konsoli wymaga działającego komputera. Powinni z niej korzystać wyłącznie użytkownicy zaawansowani. Zaleca się, by zastosowanie Konsola odzyskiwania było poprzedzone skopiowaniem zawartości dysku na nośnik, gdyż w następstwie procedur regeneracji może nastąpić przeformatowanie, a tym samym wyczyszczenie dysku. Konsolę możemy uruchomić także z Windows XP CD.

  Aby zainstalować Konsola odzyskiwania podczas uruchamiania systemu

  1. Zaloguj się do Windows XP Professional jako administrator lub użytkownik z uprawnieniami administratora.
   Jeśli twój komputer jest podłączony do sieci, założenia sieciowe mogą uniemożliwić tę procedurę. W takim wypadku należy zwrócić się o pomoc do administratora sieciowego.
  2. Umieść Windows XP Professional CD w napędzie CD ROM. Jeśli pojawi się zgłoszenie konwersacyjne dotyczące uaktualnienia do Windows XP, kliknij No.
  3. W miejscu przeznaczonym na wpisanie polecenia (zgłoszenie konwersacyjne lub Run w menu Start) wpisz ścieżkę do właściwego pliku Winnt32.exe (na twojej Windows XP Professional CD), po której następuje spacja oraz /cmdcons jako odniesienie do tego przełącznika to reference this switch. Na przykład:
   e:\1386\winnt32.exe /cmdcons
  4. Postępuj zgodnie z pojawiającymi się instrukcjami.

  Aby uruchomić Konsolę odzyskiwania, gdy program Windows XP Professional nie startuje się

  1. Uruchom komputer, a następnie z listy systemów operacyjnych wybierz Konsola odzyskiwania Windows
  2. Postępuj zgodnie z instrukcjami.
   Konsola odzyskiwania pokazuje podpowiedzi dotyczące komend.
  3. Wprowadź do systemu żądane zmiany.

  Więcej informacji na temat zastosowania Konsoli odzyskiwania znajdziesz w Pomoc i Obsługa Techniczna (Help and Support Center).


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Artykuły "how-to"