Menu kategorii
 • Kopia zapasowa rejestru

  Kopia zapasowa rejestru

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  13.06.2006
  33337 wyświetleń

  Zmieniając wartości rejestru możemy zmodyfikować wiele ustawień systemowych, poprawiając sobie tym samym komfort pracy z naszym komputerem. Należy jednak wiedzieć, że zapisane są tam również ważne informacje o naszym Windows'ie, które czasami są kluczowe dla niektórych programów. Dlatego też nieprawidłowa praca z rejestrem systemu może wpakować nas w niezłe tarapaty. Na szczęście jest prosty sposób aby uchronić się przed załamaniem naszego środowiska. Wystarczy, że przed każdą ingerencją w rejestr zrobimy jego kopię zapasową.

  Otwieramy Rejestr systemu wpisując w menu Uruchom komendę regedit. Jeżeli chcemy zrobić kopię całego rejestru zaznaczamy ikonę Mój komputer a następnie z menu Plik wybieramy pozycję Eksportuj... . W następnym oknie podajemy miejsce, w którym zapiszemy naszą kopię i klikamy przycisk Zapisz.

  Musimy jednak wiedzieć, że robienie kopii całego rejestru trwa chwilkę i jest zazwyczaj mało opłacalne, ponieważ rzadko zmieniamy wszystkie klucze. Zazwyczaj ograniczamy się do edycji tylko niektórych wartości. Dlatego też wystarczy zrobić kopię tyko tych kluczy które zmieniamy. W tym celu zaznaczamy wybrany klucz a następnie postępujemy tek samo: z menu Plik wybieramy pozycję Eksportuj...

  Jeżeli po edycji rejestru, nie będziemy zadowoleni z naszych działań, korzystając z kopii zapasowej możemy przywrócić poprzedni wygląd kluczy i wartości. Wystarczy, że klikniemy dwukrotnie na ikonę archiwum.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Rejestr systemu