Koniec z marnowaniem przestrzeni. Microsoft patentuje szeroki touchpad

Koniec z marnowaniem przestrzeni. Microsoft patentuje szeroki touchpad

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
11:40
23.08.2019
624 wyświetlenia

Czy touchpad w laptopach osiągnął już granice swojego rozwoju? Raczej nie i Microsoft ma pomysł na to, w którą stronę ten rozwój dalej popchnąć. Pomysł ten można zobaczyć na opublikowanym właśnie patencie giganta, który przedstawia całkiem ciekawa koncepcję - to wielofunkcyjny touchpad z kilkoma strefami reagującymi na dotyk, które mogą służyć różnym celom.

Wbrew pozorom ma to sporo sensu, bo przecież gdy spojrzymy na współczesne komputery, to zauważymy mnóstwo niezagospodarowanego miejsca po lewej i prawej stronie touchpada. Oczywiście jest to miejsce zarezerwowane dla naszych dłoni podczas pisania. Dlatego też te dwie strefy dotyku działałyby tylko w konkretnych scenariuszach, a ich funkcjonalność zmieniałaby się w zależności od kontekstu, czyli aplikacji i ich funkcji, z których w danym momencie korzystamy.

W opinii specjalistów oraz użytkowników królem touchpadów jest obecnie MacBook. Microsoft stara się nie ustępować mu kroku między innymi dzięki precyzyjnym sterownikom Windows 10. Potrzeba jednak czegoś naprawdę rewolucyjnego i powyższy patent niewątpliwie taki właśnie jest. Warto oczywiście podkreślić, że patent często nie przekłada się na realny produkt. Niemniej jednak jest to naprawdę ciekawa koncepcja.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-envisions-a-new-touchpad-that-has-different-touch-input-zones/

Polecamy również w kategorii Urządzenia