Koniec z aplikacją Portfel. Zastąpi ją Microsoft Pay

Koniec z aplikacją Portfel. Zastąpi ją Microsoft Pay

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:06
15.11.2017
0 komentarzy
2143 wyświetlenia

Dziś już mało kto pamięta, że Microsoft Wallet debiutował jako menedżer kart kredytowych w Windows 98, by po wielu latach trafić na Windows Phone 8 i Windows 10 Mobile jako aplikacja do bezpiecznych płatności. Portfel przechodzi teraz kolejną transformację - usługa zmienia nazwę na Microsoft Pay i w takiej wersji niebawem będzie można ją pobrać ze Sklepu Microsoft.

Microsoft Pay to nowa zintegrowana usługa dla Windows 10, która pozwoli użytkownikom kupować produkty i usługi online za pomocą Microsoft Edge w każdym sklepie internetowym z obsługą Payment Request API. Aplikacja działa praktycznie na tej samej zasadzie, co Microsoft Wallet, tj. zyskujemy do niej dostęp poprzez e-mail i wybieramy metodę płatności. Microsoft Pay został przygotowany dla Windows 10 Mobile, Windows 10 na PC w wersji 16299 (Fall Creators Update) lub wyższej i HoloLens. Teoretycznie aplikację można pobrać ze Sklepu Microsoft, chociaż wskazany przez AggiornamentiLumia odnośnik już nie działa. Udało nam się jednak dotrzeć do kopii strony utworzonej przez Google. Poniżej kilka zrzutów ekranu:

Niezależnie od przybranej nazwy usługa nadal wiąże się z dość sporymi ograniczeniami, a więc obsługuje płatności tylko w sklepach wspierających odpowiednie API i nie można z niej korzystać w przeglądarkach innych niż Microsoft Edge. Funkcja Tap to Pay pozostaje z kolei nadal dostępna tylko dla użytkowników z USA. Poza tym nie wiadomo, czy oprócz rebrandingu pojawią się też inne zmiany.

Microsoft Pay zniknął ze Sklepu Microsoft, ale gdy stanie się na powrót dostępny, prawdopodobnie będzie go moźna znaleźć pod tym adresem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-wants-you-to-pay-no-more-wallet-say-hello-to-microsoft-pay

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor