Konfigurowanie aplikacji w ustawieniach Office 365

Konfigurowanie aplikacji w ustawieniach Office 365

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
00:00
03.01.2018
0 komentarzy
498 wyświetleń

Jako administratorzy subskrypcji Office 365, której częścią jest Microsoft Teams, możemy przeprowadzić jej podstawową konfigurację w panelu administracyjnym usługi. W tym krótkim poradniku omówimy dostępne tam opcje ustawień.

Gdzie w centrum administracyjnym Office 365 znajdują się ustawienia Microsoft Teams?

 1. Logujemy się od Office 365. Konto musi posiadać administracyjne prawa dostępu.
 2. Z poziomu ekranu powitalnego lub innej aplikacji uruchomionej po zalogowaniu przechodzimy do centrum administracyjnego.
 3. Rozwijamy menu kategorii Ustawienia.
 4. Przechodzimy do sekcji Usługi i dodatki.
 5. Kategoria Ustawienia w centrum administracyjnym Office 365

 6. Z listy dostępnych elementów wybieramy pozycję Microsoft Teams.

Lista wyboru elementów

Po otwarciu panelu ustawień uzyskujemy dostęp do sekcji konfiguracji Microsoft Teams – ogólne, integracja poczta e-mail, aplikacje, niestandardowy magazyn w chmurze, zespoły i kanały, połączenia i spotkania oraz wiadomości.

Ustawienia dzierżawcy Ustawienia według typu licencji

 1. Ogólne – możemy tu zdecydować, czy członkowie zaproszeni do zespołu mogą wyświetlać firmową hierarchię czy wysyłanie komunikatów za pośrednictwem bota. Najważniejszą opcją jest możliwość wykorzystania komunikatora Skype dla firm w przypadku, gdy osoba, z którą chcemy się skontaktować z poziomu Microsoft Teams, nie korzysta z tej usługi. Domyślnie wszystkie te opcje są włączone.
 2. Sekcja ustawień ogólnych

 3. Integracja poczty e-mail – tutaj znajdziemy opcję pozwalającą tylko na włączenie lub wyłączenie możliwości wysyłania wiadomości e-mail do kanałów (każdy kanał posiada swój adres e-mail). Możemy też ustalić listę domen nadawców mogących wysyłać takie wiadomości.
 4. Integracja poczty e-mail

 5. Aplikacje – sekcja pozwala skonfigurować działanie aplikacji zewnętrznych w zespołach oraz zasady, zgodnie z którymi pobierane są z tych aplikacji dane.
 6. Aplikacje

 7. Niestandardowy magazyn w chmurze – umożliwia aktywację zewnętrznych usługodawców przechowywania danych w chmurze. Do wyboru mamy usługi Box, Dropbox, Dysk Google oraz ShareFile. Przypominamy, że domyślną usługą chmury w Microsoft Teams jest OneDrive.
 8. Niestandardowy magazyn w chmurze

 9. Zespoły i kanały – sekcja nie posiada żadnych bezpośrednich opcji ustawień. Z jej poziomu możemy przenieść się do panelu zarządzania grupami Office 365, ponieważ są one ściśle powiązane z Microsoft Teams.
 10. Zespoły i kanały

 11. Połączenia i spotkania – znajdziemy tu opcje związanie z obsługą spotkań i połączeń w zespołach. Możemy tu zdecydować, czy zgadzamy się na planowanie spotkań prywatnych, spotkań w kanałach, stosowanie połączeń wideo czy korzystanie z funkcji udostępniania ekranu. Domyślnie wszystkie ustawienia są włączone.
 12. Połczenia i spotkania

 13. Wiadomości – dostępne są tu opcje związane z rozmowami tekstowymi. Możemy wybrać, czy zgadzamy się na stosowanie GIF-ów w rozmowach oraz memów czy nalepek, czyli rozrywkowych grafik dostępnych w Microsoft Teams. Dodatkowo możemy zdecydować, czy zezwalamy gospodarzom konwersacji na usuwanie i edytowanie wiadomości czy na prowadzenie rozmów prywatnych.

Wiadomości


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Teams

Komentarze

Skomentuj

Autor