Konferencja TechEd 2008 w Barcelonie dzień 4

Konferencja TechEd 2008 w Barcelonie dzień 4

 Sławomir Świech
Sławomir Świech
00:00
14.11.2008
2801 wyświetlenie

Sesja 1

„Writing a 3D game in 60 minutes”prowadzący Dirk Primbs (Microsoft Germany) przeprowadził bardzo interesujący wykład dotyczący tworzenia gier za pomocą XNA. Właściwie cała prezentacja była demem, w trakcie którego prelegent od podstaw na oczach słuchaczy stworzył trójwymiarową grę, polegającą na lataniu statkiem kosmicznym i strzelaniu do przybyszów z innej planety. Cała prelekcja była naprawdę ciekawa i pokazała, jak ogromne możliwości daje XNA programistom gier.

Sesja 2

„Green Computing through Sharing: Reducing both Cost AND Carbon” prowadzący Pat Helland. Była to jedna z generalnych sesji tego dnia i odbywała się na audytorium, czyli największej spośród wszystkich sal dostępnych podczas TechEd. Dotyczyła ona w dużej mierze zużycia energii elektrycznej przez komputery na świecie i wyjaśniała, co można zrobić, aby je zmniejszyć. Tym samym poruszony został temat ochrony środowiska. Rozwiązaniem wydaje się być współdzielenie zasobów, gdyż przez część czasu komputery czerpią energię, nie wykonując należytej pracy. Pat Helland poinformował również słuchaczy, iż Microsoft tworzy olbrzymie Data Center w Stanach Zjednoczonych, w którym serwery będą trzymane w kontenerach. Oto kilka liczb, jakie być może odwzorują nieco wielkość tej inwestycji:
Koszt: 50000000 $
Ilość kontenerów: powyżej 100
Ilość serwerów w kontenerze: powyżej 2000
Pobór mocy: ~60 megawatów [równowartość poboru mocy zwykłej żarówki oświetleniowej domowej - dop. red.]

Sesja 3

„T-SQL: Tips and Tricks Sharing Fest!”prowadzący Stephen Forte (Telerik). Na tej sesji nie został pokazany ani jeden slajd, a jedynie część praktyczna. Skupiała się ona wyłącznie na zaawansowanych technikach budowania zapytań w taki sposób, aby w pełni wykorzystać możliwości SQL Server 2005 oraz SQL Server 2008. Pokazane zostało również klika praktycznych zastosowań XQuery. Przy okazji każdy z uczestników otrzymał możliwość lepszego zapoznania się, w jaki sposób pracuje SQL Server.


»Galeria z czwartego dnia konferencji

»Galeria Microsoft TechEd 2008


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Konferencje w 2008