Kolejna porażka Cortany. Zostaje usunięta z termostatu GLAS.

Kolejna porażka Cortany. Zostaje usunięta z termostatu GLAS.

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:46
13.08.2019
531 wyświetlenie

Inteligentny termostat GLAS, stworzony przez firmę Johnson Controls, stracił jedną ze swoich kluczowych funkcji, czyli integrację z Cortaną. Kiedyś reklamowany był jako jedyny termostat połączony z Cortaną, o czym sami zresztą pisaliśmy na CentrumXP. Teraz firma podjęła decyzję o tej drastycznej zmianie. Nowa aktualizacja oprogramowania urządzenia usunie z niego cyfrową asystentkę Microsoftu. Oczywiście w dalszym ciągu będziemy mogli korzystać z Asystenta Google oraz Amazon Alexa.

Jest to kolejny dowód na to, że Microsoft spisał Cortanę na straty, przynajmniej w jej dotychczasowej, konsumenckiej formie. Asystentka wkrótce zniknie również z konsoli Xbox One. Gigant powoli przestawia Cortanę na bardziej biznesowe zastosowania i chce, by znalazła swoją niszę w komercyjnych scenariuszach, na przykład jako konwersacyjna sztuczna inteligencja, osadzona w ramach środowiska Microsoft 365.

Sukces był tu trudny do osiągnięcia, bo przecież inteligentny termostat nie należy do najbardziej popularnych urządzeń, a te najpopularniejsze są zdominowane przez konkurencję. Na razie Microsoft jest bardzo skoncentrowany na tym, aby jego asystent cyfrowy stał się znacznie bardziej użyteczny dla osób, które najczęściej korzystają z jego produktów i usług. Najwidoczniej użytkownicy termostatu GLAS do tego grona się nie zaliczają.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.theverge.com/2019/8/12/20802644/glas-thermostat-microsoft-cortana-removal

Polecamy również w kategorii Cortana