Kod źródłowy Cyberpunka 2077 i Wiedźmina 3 sprzedany przez hakerów

Kod źródłowy Cyberpunka 2077 i Wiedźmina 3 sprzedany przez hakerów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:57
12.02.2021
2170 wyświetleń

Przed paroma dniami pisaliśmy o ataku wymierzonym w CD Projekt RED, w wyniku którego hakerom udało się wykraść m.in. pełne kopie kodów źródłowych Cyberpunk 2077, Wiedźmina 3, Gwinta, a także firmowych dokumentów. Studio postanowiło nie negocjować ani nie przystawać na warunki szantażystów, wiedząc, że może to doprowadzić do przekazania tych danych dalej. Scenariusz ten niestety się spełnił.

Hakerzy zagrozili ujawnieniem lub sprzedażą zarówno kodu, jak i dokumentów, jeśli nie dojdzie do porozumienia w ciągu 48 godzin. Nie zostało ujawnione, ile polskiego dewelopera miałoby to "porozumienie" kosztować, niemniej jednak od razu oświadczył, iż nie spełni żądań ani nie będzie negocjował z przestępcami, nawet jeśli doprowadzi to do wycieku przejętych danych. Okazuje się, że chętnych na te materiały nie brakowało. Co więcej, gotowi byli zapłacić za nie naprawdę duże pieniądze.

Według raportu licytacja kodu źródłowego Cyberpunk 2077, Wiedźmina 3 i Gwinta w darknecie rozpoczęła się od 1 miliona dolarów, a została zakończona na 7 milionach przez sprzedawcę, który podobno otrzymał satysfakcjonującą ofertę z zewnątrz. Gry zostały sprzedane z zastrzeżeniem, że nie mogą być dalej odsprzedawane, a kod nie może być rozpowszechniany.

Oczywiście taki warunek — biorąc pod uwagę powagę sprawy i nielegalność całego procederu — nie musi zostać spełniony. Nie wiadomo również, kto i w jakim celu nabył (podobno na wyłączność) kod wspomnianych gier. Warto jeszcze dodać, że tuż przed aukcją grupa hakerów stojąca za atakiem, znana teraz jako HelloKitty, udostępniła kod źródłowy Gwinta w archiwum MEGA.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/stolen-witcher-3-cyberpunk-2077-source-code-sold/

Polecamy również w kategorii Gry