Klasyczna wersja Microsoft Intune zniknie razem z Windows 7

Klasyczna wersja Microsoft Intune zniknie razem z Windows 7

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
09:47
20.09.2018
884 wyświetlenia

Microsoft Intune to usługa, która pozwala kontrolować urządzenia w naszej firmie. Jest to wygodne narzędzie, które nie wymaga żadnej specjalnej infrastruktury po stronie klienta. Obecnie są dostępne dwie wersje Intune: klasyczna, która została stworzona z myślą o Windows 7 i jest oparta na przestarzałej technologii Silverlight, oraz druga, działająca na platformie Microsoft Azure.

Jeśli w naszej firmie korzystamy z komputerów z Windows 7, to jesteśmy zmuszeni korzystać z tej klasycznej wersji usługi. Microsoft kończy rozszerzone wsparcie dla Siódemki 14 stycznia 2020 roku i wtedy też zamknie klasyczną usługę Intune. Jest to niezbędne posunięcie, jako że Windows 7 staje się z roku na rok coraz bardziej przestarzałym systemem - tak samo z resztą, jak klasyczna wersja Intune. Microsoft chce się skupić na rozwijaniu nowych technologii, a nie uparcie podtrzymywać życie tych przestarzałych.

Jeśli zatem w firmie macie jeszcze komputery z Windows 7 i korzystacie z pierwszej wersji Intune, to najwyższa pora, aby pomyśleć o aktualizacji oprogramowania lub sprzętu. Windows 10 oraz oparta o Azure nowa wersja Intune zapewniają dużo lepsze doświadczenia, wydajność i bezpieczeństwo. Jednak mimo wszystko zakończenie wsparcia dla Windows 7 nie sprawi nagle, że system ten zniknie z rynku w ułamku sekundy. Komputery z tym systemem na pokładzie będą jeszcze długo po tym obecne na komputerach, również służbowych. Dlatego też jednoczesne wycofanie wsparcia usługi Intune dla Windows 7 niekoniecznie jest dobrym pomysłem.

Trzeba przy tym zauważyć, że jest to najpewniej czysto biznesowe posunięcie, a Microsoft chce zmusić siłą do aktualizacji oprogramowania do najnowszej wersji. Brzmi to niezbyt dobrze, bo użytkownicy (a już w szczególności użytkownicy usług Microsoftu) nienawidzą być do czegokolwiek zmuszani. Lecz w gruncie rzeczy jest to zmiana warta rozważenia, bo jak już wspomniano, aktualizacja niesie za sobą sporo przydatnych nowości i funkcji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-plans-to-discontinue-the-classic-intune-portal-with-windows-7/

Polecamy również w kategorii Rozwiązania dla biznesu