Karty rozszerzeń pamięci dla Xbox Series zapowiedziane

Karty rozszerzeń pamięci dla Xbox Series zapowiedziane

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
21:41
21.10.2021
1600 wyświetleń

Oficjalnie zapowiedziano nowe karty rozszerzeń pamięci dla konsol Xbox Series X|S. Na początku miesiąca karty znaleziono w ofercie jednego z amerykańskich sklepów, a teraz mamy potwierdzenie tego, że producentem kart będzie Seagate.

Posiadacze konsol Xbox Series X|S będą mogli wybrać dwie pojemności kart - 512 GB i 2 TB. Mniejszą opcję wyceniono na 139,99 dolarów, a większą na 399,99 dolarów. Wariant 512 GB trafi do sprzedaży wcześniej, bo już połowie listopada. Gracze ze Stanów Zjednoczonych mogą już zamawiać swoje karty w preorderze w sieci Walmart. Chwilę po premierze 512 GB kart w przedsprzedaży będzie dostępny wariant 2 TB, który na sklepowe półki trafi na początku grudnia.

Korzystanie z kart rozszerzeń jest bardzo proste. Kartę wystarczy włożyć do odpowiedniego portu z tyłu konsoli i poczekać, aż zostanie zainstalowana w systemie. Nowa pamięć będzie mogła być oznaczona jako domyślna lokalizacja instalacji gier. Możliwe będzie też przenoszenie i kopiowanie plików między pamięcią wbudowaną a pamięcią zewnętrzną. Karty będą działać dokładnie tak, jak zewnętrzny dysk twardy, który można podłączyć do konsoli. Z tą różnicą, że wydajność kart rozszerzeń Segeat jest taka sama, jak pamięci wbudowanej.

Karty zostały opracowane na podstawie technologii Xbox Velocity Architecture, obecnej już w konsolach Xbox Series X|S, zapewniającej blisko 40 razy większą wydajność w porównaniu do dysku HDD obecnego w konsolach Xbox One. Microsoft dodaje, że karty Seagate to jedyny tego typu produkt na rynku, który jest i będzie obsługiwał Xbox Velocity Architecture.

Chociaż na grafice widoczny jest też wariant 1 TB Microsoft na razie nie podaje jakichkolwiek szczegółów dotyczących terminu premiery.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/10/21/new-seagate-storage-expansion-cards/

Polecamy również w kategorii Xbox