Menu kategorii
 • Kalkulator

  Kalkulator

   Adam Wojtasik
  Adam Wojtasik
  00:00
  10.11.2009
  15174 wyświetlenia

  W Windows 7 kalkulator został odświeżony graficznie po raz pierwszy od czasów Windows 95. Nowy kalkulator zbudowany jest w ten sposób, aby łatwo korzystało się z niego przy użyciu ekranów dotykowych. Jednak nowy kalkulator to nie tylko odświeżony wygląd, to również kilka nowych, przydatnych funkcji. Aby otworzyć kalkulator, otwieramy menu Start, a następnie w pole wyszukiwania wpisujemy Kalkulator i zatwierdzamy klawiszem Enter.

  Microsoft oprócz czterech trybów kalkulatora, dodał aż pięć dodatkowych kalkulatorów. Każdy z nich możemy wybrać w menu Widok.

  Tryb podstawowy

  Standardowy tryb, w którym możemy wykonywać proste obliczenia, takie jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie, ale w tej wersji dodano również obsługę działań w nawiasach oraz przycisk MC - czyli czyszczenie pamięci.

  Kalkulator - Tryb standardowy

  Tryb naukowy

  W tym trybie możemy dokonywać bardziej zaawansowanych obliczeń z dokładnością do 32 liczb oraz z uwzględnieniem operatorów.

  Kalkulator - Tryb naukowy

  Tryb programisty

  Ten tryb pomoże nam w przeliczeniu liczb pomiędzy różnymi systemami (szesnastkowym, dziesiętnym, ósemkowym, binarnym) oraz wykonywania operacji logicznych czy ograniczania obliczeń do określonego typu danych (Qword, Dword, Word, Bajt). W zależności od wybranego rozmiaru słowa kalkulator pracuje z dokładnością do 64 bitów. W tym trybie również uwzględnione jest pierwszeństwo operatorów i obsługiwane są tylko liczby całkowite.

  Kalkulator - Tryb programisty

  Tryb statystyki

  Jest to ulepszony tryb statystyki z wcześniejszych wersji kalkulatora. Tu możemy wpisać zbiór liczb, każdą zatwierdzając klawiszem Enter. Następnie możemy dokonywać różnych obliczeń na tym zbiorze, takich jak suma czy średnia.

  Kalkulator - Tryb statystyki

  Inne kalkulatory

  Microsoft dodał również inne kalkulatory, takie jak Konwersja jednostek, Obliczanie daty, Arkusze kalkulacyjne pozwalające np. na sprawdzenia zużycia paliwa samochodu.

  Historia

  Nowy kalkulator został także wyposażony w historię działań i liczb. Dzięki niej możemy dowolnie modyfikować (usuwać, zmieniać, kopiować) liczby w działaniach. Wystarczy, że wciśniemy kombinację klawiszy Ctrl + H.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Akcesoria systemu Windows