Jakiego easter egga kryje w sobie Xbox One X?

Jakiego easter egga kryje w sobie Xbox One X?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
00:05
06.10.2017
2672 wyświetlenia

Patrząc na historię easter eggów (niespodzianek pozostawionych przez twórców) w rozwiązaniach Microsoft, możemy dojść do wniosku, że są one praktycznie zawsze na tyle ukryte, że nie sposób do nich dotrzeć poprzez zwykłe użytkowanie. Nie inaczej sprawa wygląda w najnowszej konsoli firmy, Xbox One X Project Scorpio Edition. Niespodzianka kryje się tu... na poziomie sprzętowym. Dosłownie.

Choć do premiery Xbox One X pozostał jeszcze miesiąc, już teraz możemy obejrzeć jego wnętrze z perspektywy użytkownika. Rozbiórki dokonał hiszpański youtuber, Unocero. Choć nie ma co liczyć na kompletną dekonstrukcję i szczegółowy opis wszystkich podzespołów (jak robi to np. iFixit), z przesłanego materiału wyłania się coś równie ciekawego, zwłaszcza dla zapalonych fanów Xboksa. Jest to wdrukowany w płytę główną obrazek Master Chiefa ujeżdżającego sporych rozmiarów skorpiona.

Xbox One X Project Scorpio Edition

Master Chief to oczywiście ikoniczna postać z serii Halo, zaś skorpion to oczwiste odniesienie do Project Scorpio, czyli przedpremierowej nazwy projektu, który ostatecznie przerodził się w Xbox One X. Obrazek został umieszczony na płycie głównej konsoli w limitowanej wersji Project Scorpio Edition i nie wiadomo, czy to samo znajdą użytkownicy podstawowego Xbox One X. Co ciekawe, easter egg został odkryty dopiero teraz. Microsoft prezentował już wcześniej wnętrze nowego Xboksa, ale za każdym razem fragment z nadrukiem był sprytnie pomijany. Prawdopodobnie spora część użytkowników nie zobaczyłaby go nawet na własne oczy, bowiem wymagałoby to samodzielnego otwarcia obudowy.

Wideo z rozbiórki możecie obejrzeć na YouTube. Fragment z easter eggiem zaczyna się na początku 11 minuty.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/looks-like-xbox-one-x-hiding-master-chief-riding-scorpion-inside/

Polecamy również w kategorii Xbox One X