Menu kategorii
 • Jak zrobić tło?

  Jak zrobić tło?

   Arkadiusz Partyka
  Arkadiusz Partyka
  00:00
  28.08.2015
  3195 wyświetleń

  Każda publikacja drukowana tworzona w aplikacji Publisher 2016, będzie lepiej prezentować się z solidnie wykonanym tle, które uzupełnia cały wizualny wygląd publikacji. Każdy szablon, który używamy w programie, posiada kilka domyślne teł, jednak z góry trzeba zaznaczyć, że nie są one efektowne. Z pomocą przychodzi funkcja tworzenia własnego tła. Przyjrzyjmy się jej.

  1. Podczas pracy z publikacją w aplikacji Publisher 2016, przechodzimy na wstęgę Projekt strony, klikamy przycisk Tło i wybieramy pozycję Więcej teł.
  2. Teraz w nowym oknie do wyboru mamy kilka rodzajów teł: pełne, gradientowe, wypełnione obrazem lub teksturą lub deseń.
  3. Tło pełne ogranicza się do wybrania koloru i przezroczystości.
  4. Tło gradientowe pozwala określić wstępne kierunki gradientowości, kierunek, kąt, kolory wraz ze stopniami, których możemy dodawać dowolną ilość, położenie oraz przezroczystość.
  5. Wypełnienie obrazem lub teksturą, ogranicza się do wskazania zdjęcia z naszego komputera bądź zasobów internetowych. Wybranej grafice określamy przezroczystość i ewentualnie dokonujemy korekty zmiany położenia.
  6. Z kolei w przypadku deseni, mamy do wyboru 48. Ich opcje formatowania ograniczają się do ustawienia koloru tła oraz wzoru na pierwszym planie.
  7. Tak skonfigurowany jeden z wariantów tła, dodajemy do publikacji, klikając przycisk OK.

  Tworzenie tła w aplikacji Publisher 2016


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Publisher 2016