Jak zmienić kolor wskaźnika myszy w Windows 10?

Jak zmienić kolor wskaźnika myszy w Windows 10?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:00
08.01.2019
50370 wyświetleń

Wskaźnik myszy (nazywany czasem kursorem) jest najczęściej strzałką, którą operujemy za pomocą myszy lub touchpada. Każdy system, w którym wskaźnik występuje, ma swój własny, domyślny jego wygląd, który część użytkowników chce zmienić. Instalowanie alternatywnych wyglądów wskaźnika z plików lub całych kompozycji znane było już w Windows 95. Dopiero jednak Windows 10 otrzymał wbudowane ustawienia, które pozwalają zmienić kolor wskaźnika, wybierając go po prostu z palety. Nie trzeba już pobierać i instalować żadnych plików ani grzebać w Panelu sterowania. Zmiana koloru wskaźnika sprowadza się do (dosłownie) paru kliknięć.

Funkcja, o której dziś mówimy, debiutuje w Windows 10 19H1, czyli aktualizacji zaplanowanej na wiosnę 2019 roku. Po raz pierwszy ukazała się w kompilacji 18298 Insider Preview. Jako że w chwili publikacji tego poradnika nadal korzystamy z wersji rozwojowej, niektóre opisy nie zostały jeszcze przetłumaczone na polski.

Jak zmienić kolor wskaźnika w Windows 10?

 1. Otwieramy aplikację Ustawienia i klikamy Ułatwienia dostępu.
 2. Jak zmienić kolor wskaźnika myszy w Windows 10?

 3. Przechodzimy do zakładki Kursor i wskaźnik, a następnie znajdujemy sekcję Zmień kolor wskaźnika.
 4. Domyślnie zaznaczony jest pierwszy przycisk, tj. symbolizujący zwykły, biały wskaźnik. Opcja druga to wskaźnik czarny, a opcja trzecia to wskaźnik czarny, ale kontrastujący z czarnym tłem, jeśli się na nim znajdzie. Nas interesuje czwarty przycisk z paletą barw i zielonym wskaźnikiem. Klikamy go.
 5. Jak zmienić kolor wskaźnika myszy w Windows 10?

 6. Teraz możemy wybrać kolor. W zestawieniu proponowanych kolorów wskaźnika mamy 9 przycisków. Wystarczy kliknąć któryś z nich, a wskaźnik natychmiast zmieni kolor. Nie musimy tej operacji dodatkowo zatwierdzać.
 7. Jak zmienić kolor wskaźnika myszy w Windows 10?

 8. Jeśli natomiast chcemy wybrać kolor z palety, klikamy przycisk plusa (+) pod spodem.
 9. Otworzy się paleta kolorów, w której klikamy interesujący nas kolor. Operację zatwierdzamy przyciskiem Done.
 10. Jak zmienić kolor wskaźnika myszy w Windows 10?

 11. Jeśli wolimy wprowadzić właściwości koloru tekstowo, klikamy przycisk Więcej.
 12. Rozwinie się lista z dodatkowymi polami tekstowymi. Tu możemy wprowadzić dokładne wartości dla każdej z barw składowych RGB, aby uzyskać pożądany efekt. Możemy też wpisać kod hex koloru. Tu także zatwierdzamy wybór przyciskiem Done.
 13. Jak zmienić kolor wskaźnika myszy w Windows 10?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Artykuły o Windows 10