Menu kategorii
 • Jak usunąć oczekujące aktualizacje w Windows 10?

  Jak usunąć oczekujące aktualizacje w Windows 10?

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  12:00
  18.12.2018
  14351 wyświetlenie

  Proces instalacji aktualizacji zbiorczych w Windows 10 może czasem powodować problemy. Aktualizacje mogą na przykład nie chcieć się zainstalować z powodu uszkodzenia plików, niekompatybilności czy nieznanych błędów. Niezależnie od przyczyny, jeśli mamy problemy z zainstalowaniem aktualizacji lub wielu użytkowników zgłasza z którąś z nich problem, jednym z możliwych rozwiązań jest usunięcie oczekujących na pobranie aktualizacji ze specjalnego folderu. Pomoże nam to w próbie ponownego zainstalowania aktualizacji lub jej pominięcia.

  Jak usunąć oczekujące aktualizacje?

  1. Wykonujemy na klawiaturze skrót Win + R, aby otworzyć polecenie Uruchom.
  2. Wklejamy ścieżkę C:\Windows\SoftwareDistribution\Download i zatwierdzamy przyciskiem OK. Do podanego folderu możemy również dojść poprzez Eksplorator plików.
  3. W Eksploratorze plików otworzy się wspomniany folder. Zaznaczamy całą jego zawartość skrótem Ctrl + A, klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy Usuń.
  4. Jak usunąć aktualizacje?

  5. W oknie dialogowym potwierdzamy, że chcemy przenieść elementy do Kosza, klikając Tak.
  6. Pliki zalegających aktualizacji zbiorczych zostaną usunięte.

  Wykonanie tej czynności nie spowoduje wycofania zainstalowanych już aktualizacji ani też nie zablokuje pobierania ich przez Windows Update. Służy to raczej do naprawienia problemów z aktualizowaniem, które w Windows zdarzają się sporadycznie. Jeśli któraś z aktualizacji nie mogła zainstalować się do końca, usunięcie wspomnianych plików i ponowne uruchomienie Windows Update może okazać się pomocne.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Narzędzia administracyjne Windows 10