Jak stworzyć motyw dopasowany do Twojej firmy w środowisku Power BI?

Jak stworzyć motyw dopasowany do Twojej firmy w środowisku Power BI?

 Marta Kisielińska
Marta Kisielińska
19:00
07.02.2022
1637 wyświetleń

Historie na podstawie danych, opowiedziane za pomocą Power BI, są ogromnym wsparciem dla firm, które korzystają z ich dobrodziejstw. Jednak nie tylko rodzaj wykresów oraz dane mają znaczenie — ogromne znaczenie ma również Marka. A jak najlepiej zadbać o spójność danych z Marką, jeśli nie wprowadzeniem własnych markowych kolorów do raportu?

Okno edycji motywu

Microsoft Power BI wychodzi naprzeciw oczekiwaniom w tym zakresie, oferując szerokie możliwości modyfikowania kolorów oraz całych motywów raportu za pomocą opcji Widok > strzałka w dół na wstążce wewnątrz programu:

Motyw w PowerBI - jak stworzyć

Poniżej znajdują się opcje, z których użytkownik Power BI może skorzystać:

Motyw w PowerBI - jak stworzyć

Na samym dole pod opcją „jak utworzyć motyw” znajduje się odnośnik do strony ze wskazówkami dotyczącymi tworzenia własnego motywu — jeśli potrzebujemy pomocy, możemy skorzystać z tej opcji. Pod opcją „dostosuj bieżący motyw” możemy zdefiniować paletę barw oraz styl czcionek zgodnie z duchem naszej organizacji:

Motyw w PowerBI - jak stworzyć

Klikając strzałki obok barw, możemy zdefiniować je najwygodniej za pomocą zapisu heksadecymalnego lub wpisując poszczególne kanały kolorów w skali RGB.

Importowanie oraz eksportowanie motywów

Po stworzeniu takiego motywu możemy zapisać go do wykorzystania w innych raportach w naszej organizacji. Zrobimy to za pomocą opcji „zapisz bieżący motyw” - plik zapisze się w formacie json.

Należy postąpić podobnie, chcąc zaimportować już istniejący motyw. Wystarczy wybrać opcję „przeglądaj motywy”, następnie wybrać lokalizację oraz plik json, który nas interesuje.

Warto wspomnieć również o opcji „galeria motywów” – przekierowuje nas ona do strony z motywami, które udostępnili inni użytkownicy Power BI.

Motyw w PowerBI - jak stworzyć

Są one gotowe do pobrania oraz zaimportowania poprzez opcję omówioną powyżej. Motywy te są dobrą alternatywą dla tych osób, które nie wymagają, aby kolory raportu pokrywały się z kolorami Marki, a jednocześnie dla których wewnętrzne motywy w Power BI są niewystarczające.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Power BI? Sprawdź pozostałe materiały:

Power BI w Twojej firmie? Dowiedz się więcej: https://powerbi.onexconsulting.pl/


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onexstore.pl/oprogramowanie/uslugi-online-microsoft/power-bi/

Polecamy również w kategorii Rozwiązania dla biznesu