Menu kategorii
 • Jak sprawdzić, kiedy ostatnio aktualizowany był sterownik?

  Jak sprawdzić, kiedy ostatnio aktualizowany był sterownik?

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  12:00
  28.12.2018
  2207 wyświetleń

  Jeśli nagle zaczęliśmy doświadczać problemów z komputerem, może okazać się, że przyczyną jest niedawno zainstalowany sterownik dla jakiegoś podzespołu. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy w ostatnim czasie aktualizowaliśmy sterowniki, nic straconego. Możemy to sprawdzić w odpowiednim miejscu w systemie Windows 10. W dzisiejszym poradniku pokażemy Wam, jak na dwa sposoby sprawdzić datę ostatniej aktualizacji sterowników dla konkretnych urządzeń.

  Jak sprawdzić datę aktualizacji sterownika w Menedżerze urządzeń?

  1. Otwieramy Menedżer urządzeń. Możemy to zrobić, wpisując w menu Start jego nazwę i klikając pierwszy z wyświetlonych wyników lub też wejść do niego z Panelu sterowania.
  2. W otwartym oknie Menedżera urządzeń wyszukujemy konkretny sprzęt, który chcemy sprawdzić. W naszym przykładzie będzie to karta graficzna. Znajdujemy urządzenie na liście, klikamy je prawym przyciskiem myszy i wybieramy Właściwości.
  3. Menedżer urządzeń - Jak sprawdzić datę aktualizacji sterownika

  4. Otworzy się okienko właściwości, w którym przechodzimy na zakładkę Szczegóły. Interesuje nas konkretna właściwość, dlatego klikamy pierwszą od góry rozwijaną listę i wybieramy z niej pozycję Data instalacji.
  5. Menedżer urządzeń - Jak sprawdzić datę aktualizacji sterownika

  6. Pod spodem, w polu Wartość pojawi się poszukiwana przez nas data. W naszym przypadku okazało się, że sterownik karty graficznej aktualizowany był 16 maja 2018 roku.

  Jak sprawdzić datę aktualizacji sterownika w Windows Update?

  1. Jeśli sterownik urządzenia był aktualizowany przez Windows Update, możemy użyć aplikacji Ustawienia, aby sprawdzić datę instalacji.
  2. Otwieramy Ustawienia, następnie klikamy Aktualizacja i zabezpieczenia.
  3. Będąc w zakładce Windows Update klikamy Wyświetl historię aktualizacji.
  4. Jeśli widnieje tam sekcja Aktualizacje sterowników, klikamy ją, aby rozwinąć listę.
  5. Na liście znajdować się będą aktualizacje sterowników pobrane za pośrednictwem Windows Update wraz z datami instalacji.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Zarządzanie sprzętem