Menu kategorii
 • Jak przyspieszyć rozwijanie menu w Windows 10?

  Jak przyspieszyć rozwijanie menu w Windows 10?

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  09:25
  10.12.2018
  2507 wyświetleń

  W różnych miejscach interfejsu Windows znajdziemy animacje, które dają nam wrażenie ruchu (wysuwanie, przenikanie itp.). Animacje te sprawiają, że pracuje nam się przyjemniej, a system wydaje się mniej kanciasty. Ale czy to wystarczy, by zapewnić produktywność? Ręka do góry, kto zamiast samego tylko najechania kursorem klika przyciski w menu kontekstowych, aby rozwijały się szybciej? Wydaje się to powszechnym zjawiskiem i ma to swój powód - animacje bywają zbyt powolne. Możemy jednak je przyspieszyć, aby nasz Windows 10 chodził na pełnych obrotach.

  W tym poradniku pokażemy Wam, jak przyspieszyć animacje menu w Windows 10, aby wykonywały się szybciej i nie wymagały od nas dodatkowego klikania. Jeśli chcecie zaoszczędzić cenne milisekundy i móc wykonywać zadania błyskawicznie, a także przedłużyć życie gryzonia, ten poradnik jest właśnie dla Was. Metoda, którą prezentujemy, wiąże się ze zmianami w systemowym rejestrze, dlatego robimy to na własną odpowiedzialność.

  1. Wykonujemy na klawiaturze skrót WIN + R, by otworzyć okienko dialogowe polecenia Uruchom.
  2. Wpisujemy regedit i klikamy OK, by otworzyć Edytor rejestru.
  3. Jak przyspieszyć rozwijanie menu w Windows 10

  4. W Edytorze rejestru przechodzimy do następującej ścieżki:
   HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop
  5. Klikamy dwukrotnie lewym przyciskiem myszy ciąg MenuShowDelay.
  6. W okienku Edytowanie ciągu, w polu Dane wartości: domyślną wartością jest 400. My chcemy przyspieszyć wyświetlanie menu, więc wpisujemy niższą wartość, np. 75. Zatwierdzamy to, klikając OK.
  7. Jak przyspieszyć rozwijanie menu w Windows 10

  8. Zmiany staną się widoczne po ponownym uruchomieniu komputera. Wystarczy kliknąć pulpit prawym przyciskiem myszy, wybrać Nowy >, aby zobaczyć, z jaką prędkością wysuwa się menu.
  9. Jeśli chcemy przywrócić oryginalną szybkość, we wskazanym wcześniej miejscu wpisujemy 400 i zatwierdzamy OK. Możemy też spowolnić animacje menu, wprowadzając większą wartość interwału czasowego, np. 800, 1000 czy 3000 (z większymi wartościami raczej byśmy uważali).


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://sklep.centrumxp.pl/oprogramowanie/windows/

  Polecamy również w kategorii Personalizacja Windows 10