Jak przyspieszyć rozwijanie menu w Windows 10?

Jak przyspieszyć rozwijanie menu w Windows 10?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
09:25
10.12.2018
0 komentarzy
1104 wyświetlenia

W różnych miejscach interfejsu Windows znajdziemy animacje, które dają nam wrażenie ruchu (wysuwanie, przenikanie itp.). Animacje te sprawiają, że pracuje nam się przyjemniej, a system wydaje się mniej kanciasty. Ale czy to wystarczy, by zapewnić produktywność? Ręka do góry, kto zamiast samego tylko najechania kursorem klika przyciski w menu kontekstowych, aby rozwijały się szybciej? Wydaje się to powszechnym zjawiskiem i ma to swój powód - animacje bywają zbyt powolne. Możemy jednak je przyspieszyć, aby nasz Windows 10 chodził na pełnych obrotach.

W tym poradniku pokażemy Wam, jak przyspieszyć animacje menu w Windows 10, aby wykonywały się szybciej i nie wymagały od nas dodatkowego klikania. Jeśli chcecie zaoszczędzić cenne milisekundy i móc wykonywać zadania błyskawicznie, a także przedłużyć życie gryzonia, ten poradnik jest właśnie dla Was. Metoda, którą prezentujemy, wiąże się ze zmianami w systemowym rejestrze, dlatego robimy to na własną odpowiedzialność.

 1. Wykonujemy na klawiaturze skrót WIN + R, by otworzyć okienko dialogowe polecenia Uruchom.
 2. Wpisujemy regedit i klikamy OK, by otworzyć Edytor rejestru.
 3. Jak przyspieszyć rozwijanie menu w Windows 10

 4. W Edytorze rejestru przechodzimy do następującej ścieżki:
  HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop
 5. Klikamy dwukrotnie lewym przyciskiem myszy ciąg MenuShowDelay.
 6. W okienku Edytowanie ciągu, w polu Dane wartości: domyślną wartością jest 400. My chcemy przyspieszyć wyświetlanie menu, więc wpisujemy niższą wartość, np. 75. Zatwierdzamy to, klikając OK.
 7. Jak przyspieszyć rozwijanie menu w Windows 10

 8. Zmiany staną się widoczne po ponownym uruchomieniu komputera. Wystarczy kliknąć pulpit prawym przyciskiem myszy, wybrać Nowy >, aby zobaczyć, z jaką prędkością wysuwa się menu.
 9. Jeśli chcemy przywrócić oryginalną szybkość, we wskazanym wcześniej miejscu wpisujemy 400 i zatwierdzamy OK. Możemy też spowolnić animacje menu, wprowadzając większą wartość interwału czasowego, np. 800, 1000 czy 3000 (z większymi wartościami raczej byśmy uważali).

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Personalizacja Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor