Jak połączyć system Windows 10 z OneDrive dla firm

Jak połączyć system Windows 10 z OneDrive dla firm

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
00:00
09.02.2018
2227 wyświetleń

Jedną z rzeczy wymaganych w dzisiejszych czasach do sprawnego działania firmy jest szybki dostęp do jej zasobów, takich jak dokumenty czy też materiały szkoleniowe, znajdujących się zwyczajowo w Chmurze. Jak wiadomo, jednym z najpowszechniejszych rozwiązań tego typu jest OneDrive dla firm, jednak korzystanie z niego za pomocą przeglądarki bywa niekiedy dosyć uciążliwe i czasochłonne. Rzecz jasna Microsoft już dawno temu wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów, udostępniając aplikację kliencką OneDrive, która to umożliwia intuicyjną i częściowo zautomatyzowaną obsługę plików i folderów znajdujących się na dysku chmurowym. Dzięki jej wykorzystaniu wiele procesów, jak chociażby wystawianie faktur, powinno odbywać się znacznie szybciej. Przed rozpoczęciem pracy przy wykorzystaniu omawianego rozwiązania trzeba jednak wiedzieć jeszcze, w jaki dokładnie sposób je aktywować (o ile nie zrobiliśmy tego w trakcie instalacji systemu Windows 10). W tym właśnie krótkim poradniku przedstawimy Wam cały proces w prosty sposób. Zaczynajmy!

Aby połączyć system Windows 10 z OneDrive dla firm:

  1. W przypadku większości aplikacji klienckich konieczne jest ich pobranie, w przypadku OneDrive jest jednak inaczej – jeśli dysponujemy aktualną wersją Windows 10, to został on już zainstalowany w naszym systemie. Niemniej musimy go jeszcze odnaleźć, co na szczęście nie jest trudne. Wystarczy wywołać menu Start i wpisać w nim frazę OneDrive, po czym kliknąć pierwszą pozycję z listy.
  2. Przed naszymi oczami pojawi się okienko służące konfiguracji dysku OneDrive. W pierwszej i jedynej zresztą widocznej rubryce należy wpisać nasz adres mailowy – co przy tym istotne, musi być on powiązany z Office 365. Następnie należy kliknąć przycisk Zaloguj się, zanim jednak to zrobimy, warto zapoznać się z warunkami licencji (podświetlona opcja umowa o świadczeniu usług).
  3. Po wykonaniu poprzedniego kroku ukaże się przed nami ekran logowania do Office 365. Oczywiście wpisujemy w nim dane naszego konta, aby kontynuować proces. Wyświetlony zostanie monit informujący o lokalizacji folderu, w którym przechowywane będą nasze pliki z OneDrive – możemy ją zmienić poprzez wybranie opcji Zmień lokalizację. Następnie klikamy Dalej, by kontynuować proces.
  4. Na naszym pulpicie wyświetlony zostanie krótki samouczek składający się z kilku wskazówek. Aby udać się dalej, należy zamknąć samouczek.
  5. Wstępna konfiguracja OneDrive dla firm jest już w zasadzie za nami. Po chwili zostanie wyświetlony główny folder zawierający nasze zsynchronizowane pliki. Jeśli planujemy wybrać konkretne katalogi dysku chmurowego Microsoftu do synchronizacji, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonkę OneDrive znajdującą się w zasobniku systemowym, po czym z wyświetlonej listy wybrać Ustawienia. Otworzy to okno konfiguracji aplikacji klienckiej, w której należy przejść do zakładki Konto. W celu synchronizacji katalogów klikamy opcję Wybierz foldery, gdzie następnie zaznaczamy pożądane pola i klikamy OK. Pozostało jedynie, klikając OK, zamknąć okno konfiguracji aplikacji oraz poczekać na zakończenie procesu synchronizacji.

Konfiguracja aplikacji OneDrive dla firm w Windows 10


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii OneDrive dla firm