Menu kategorii
 • Jak dodać przycisk?

  Jak dodać przycisk?

   Damian Więcławek
  Damian Więcławek
  00:00
  21.01.2017
  3301 wyświetlenie

  Przyciski w programie Access 2016 można spotkać na każdym kroku. Dodatkowo istnieje możliwość tworzenia własnych przycisków np. w formularzu, gdzie przypisanie konkretnej czynności przy naciśnięciu przycisku spowoduje operację na rekordach, formularzach czy raportach, jak również akcję zamykającą program lub uruchamiającą makra czy kwerendy. W tej poradzie pokażemy, jak dodać taki przycisk do formularza.

  1. W poradzie opiszemy dodanie przycisku do formularza, który będzie dodawał nowy rekord do tabeli. Na początek tworzymy dowolną tabelę.
  2. Następnie na jej podstawie tworzymy formularz. Zaznaczamy tabelę w widoku wszystkich obiektów, a następnie naciskamy przycisk Formularz w sekcji Formularze na wstędze Tworzenie.
  3. Przed dodaniem przycisku musimy jeszcze przejść do pracy w Widoku projektu. Ze wstęgi Projektowanie z sekcji Widoki rozwijamy listę Widok i wybieramy Widok projektu.
  4. jak dodać przycisk

  5. Teraz do projektu należy dodać przycisk. Wybieramy takowy z sekcji Formanty na wstędze Projektowanie i wybieramy miejsce, gdzie dany przycisk ma się znajdować.
  6. jak dodać przycisk formularza

  7. Pojawi się okno kreatora przycisków poleceń. Wybieramy tutaj czynność, jaką ma wykonać przycisk. W tym przykładzie dodamy akcję dodania nowego rekordu. Z listy kategorii wybieramy Operacje na rekordach, a następnie z sekcji Akcje polecenie Dodaj nowy rekord. Następnie klikamy przycisk Dalej.
  8. jak ustawić przycisk

  9. W kolejnym kroku wybieramy sposób wyświetlania przycisku. Do wyboru jest tekst, zdefiniowany obraz lub dowolna grafika, którą posiadamy na naszym komputerze. Po wybraniu sposobu wyświetlania przycisku, klikamy Dalej.
  10. jak wstawić przycisk

  11. Ostatnim krokiem jest ustawienie nazwy i zakończenie tworzenia przycisku, klikając Zakończ.
  12. Aby użyć przycisku, należy przejść do Widoku formularza, rozwijając listę Widok z sekcji Widoki na wstędze Projektowanie.

  Przycisk jest dodany. Jego kliknięcie spowoduje realizację czynności do niego przypisanej.

  jak zdefiniować przycisk


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Access 2016