Inteligentna przyszłość gier. Dziś startuje Microsoft AI and Gaming Research Summit

Inteligentna przyszłość gier. Dziś startuje Microsoft AI and Gaming Research Summit

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:42
23.02.2021
1431 wyświetlenie

Wcześniej pisaliśmy już o zapowiedzi Game Stack Live 2021, który odbędzie się w kwietniu, a tymczasem kolejne wirtualne wydarzenie gamingowe Microsoftu właśnie się zaczyna. Właściwie, jak sama nazwa wskazuje, jest to konferencja na styku gamingu i sztucznej inteligencji, czyli obszarów, w których niewiele firm porusza się tak sprawnie, jak Microsoft.

Sprowadzając sporą grupę prelegentów, Microsoft organizuje wirtualny szczyt badawczy AI and Gaming Research Summit, który rozpoczyna się dzisiaj, 23 lutego, i potrwa do jutra. Na wydarzeniu odbędzie się wiele rozmów na temat technologii i narzędzi, które zamieniają pomysły w rzeczywistość. Wśród organizatorów i jednocześnie gości znajdują się takie nazwiska, jak Phil Spencer, Executive Vice President działu Gaming, i Kareem Choudhry, Corporate Vice President działu Gaming Cloud w Microsoft. Oprócz tego wystąpi wielu badaczy z Microsoft Research i innych działów firmy, pracowników uniwersyteckich oraz przedstawicieli branży gier. Zgodnie z rozpiską na stronie wydarzenie skupia się na czterech tematach:

  • Agenty AI do testowania rozgrywki i gier
  • Odpowiedzialna gra, w tym etyka, bezpieczeństwo i integracja
  • Kreatywność obliczeniowa i generowanie treści
  • Zrozumienie graczy, zaangażowanie graczy i analityka

Dla twórców gier i członków społeczności badawczej, którzy chcą zgłębić dane i technologię stworzoną przez działy gier i badań w Microsoft, wydarzenie to będzie idealną ku temu okazją. Nie jest to typowa konferencja konsumencka, jednak jeśli zależy Wam na tym, aby zerknąć za kulisy i zobaczyć, jak powstaje magia (inteligentnych) gier, na pewno znajdziecie sesje dla siebie. Więcej na temat AI and Gaming Research Summit znajdziecie na stronie wydarzenia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/research/event/aiandgaming2021/#!agenda

Polecamy również w kategorii Gry