Integracja z portalem Azure i optymalizacja Teams w Windows Virtual Desktop

Integracja z portalem Azure i optymalizacja Teams w Windows Virtual Desktop

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:58
28.07.2020
1665 wyświetleń

W tym roku użycie aplikacji i usług Microsoftu do pracy zdalnej poszybowało niesamowicie w górę. Udzieliło się to również Windows Virtual Desktop, który pozwala klientom szybko dostarczyć bezpieczne doświadczenie Windows 10 dla swoich użytkowników. Teraz do ich dyspozycji Microsoft oddaje dwie nowe integracje.

Integracja z portalem Azure zaczęła być testowana w kwietniu tego roku. W gruncie rzeczy ułatwia ona wdrażanie i zarządzanie Windows Virtual Desktop. Zapowiadano też nową funkcjonalność przekierowywania audio/wideo, która zapewnia bezproblemowe doświadczenia spotkań i współpracy w Microsoft Teams. Po udanych testach i otrzymaniu pozytywnego feedbacku Microsoft ogłosił ogólną dostępność obu tych nowości.

Integracja z portalem Azure

Za pomocą prostego i znajomego interfejsu portalu Azure możemy wdrażać i zarządzać wirtualnymi aplikacjami i pulpitami. Pula hostów, przestrzeń robocza i wszystkie utworzone inne obiekty stają się obiektami Azure Resource Manager i są zarządzane w ten sam sposób, co pozostałe zasoby Azure.

Windows Virtual Desktop - Azure

Klienci posiadający wdrożenia oparte na poprzednim (klasycznym) modelu mogą nadal ich używać. Wkrótce ukaże się poradnik dotyczący migracji do modelu opartego na Azure Resource Manager. Daje on takie korzyści, jak kontrola dostępu oparta na rolach w Azure (RBAC), zarządzanie użytkownikami poprzez Azure AD i monitorowanie oraz analizowanie logów przechowywanych w Azure Monitor Log.

Przekierowywanie A/V w Microsoft Teams

Tradycyjnie pulpity wirtualne nie były idealnym miejscem do prowadzenia konferencji audio i wideo z powodu wysokiej latencji. Zmieniło się to za sprawną nowej funkcjonalności przekierowywania A/V w Windows Virtual Desktop. Po jej włączeniu w kliencie desktopowym dla Windows dźwięk i obraz będą obsługiwane lokalnie dla połączeń i spotkań Teams.

Windows Virtual Desktop - Teams

Nadal można też używać Microsoft Teams w WVD wraz z innymi klientami bez optymalizacji. Funkcjonalności czatu i współpracy Teams są wspierane na wszystkich platformach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://azure.microsoft.com/en-us/blog/new-windows-virtual-desktop-capabilities-now-generally-available/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure