Menu kategorii
 • Instalacja avast!

  Instalacja avast!

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  10.07.2006
  12847 wyświetleń

  Jeżeli system nie posiada programu antywirusowego można powiedzieć że nie jest zabezpieczony przed wirusami. Dlatego też aplikacja taka powinna się znaleźć na każdym komputerze. Nie oznacza to jednak że musimy wyciągnąć z portfela kolejne pieniądze. Jest wiele antywirusów, które są bardzo dobre a do tego darmowe. Przedstawimy tu jeden z nich mianowicie avast! 4.6 Home Edition. Posiada wszystkie potrzebne opcje oraz jest darmowy do użytku domowego, pozwala na aktualizację baz wirusów oraz posiada polską wersję językową, która bardzo ułatwia pracę z programem.

  Program można pobrać ze strony www.avast.com lub znaleźć na płytach dołączonych do popularnych miesięczników.

  Podczas instalacji możemy już skonfigurować program. Wybierając instalację użytkową możemy odznaczyć elementy, których nie używamy. W naszym przypadku wyłączyliśmy Ochronę sieciową ponieważ komputer nie jest podłączony do LAN-u. Jednak instalacja typowa jest dość dobrym rozwiązaniem.

  Po skopiowaniu plików program zada nam pytanie czy ma wykonać skanowanie dysków po ponownym uruchomieniu systemu. Będzie to sprawdzanie jeszcze przed uruchomieniem Windows'a w każdej chwili będziemy jednak mogli je przerwać. Jeżeli mamy duże dyski twarde może to potrwać chwilkę jednak zalecane jest wykonanie tej procedury, aby być pewnym iż nasz komputer nie jest zarażony.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Ochrona przed wirusami