Menu kategorii
 • Insiderzy testują nową wstążkę w Ustawieniach Windows 10

  Insiderzy testują nową wstążkę w Ustawieniach Windows 10

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:42
  12.12.2018
  1499 wyświetleń

  Wydana przedwczoraj kompilacja 18298 wprowadza do Windows 10 19H1 kilkadziesiąt nowości, ale nie wszystkie trafiły na oficjalną listę zmian. Microsoft nie wspomniał o rozpoczęciu testów A/B nowej funkcjonalności w postaci menu/wstążki w Ustawieniach. Już sama aplikacja stanowi centrum wszystkich najważniejszych ustawień w Windows 10, gdzie niemal wszystko, co potrzebne, mamy pod ręką. Okazuje się, że pewne usługi mogą być jeszcze bardziej podręczne.

  Nad sensownością testów A/B w programie Insider można się długo zastanawiać, jednak Microsoft wydaje się mieć uzasadnienie takiej formy udostępniania nowych funkcji. Chodzi o feedback. Wybrana grupa Insiderów testuje wczesne wersje nowych funkcji i od ich opinii zależeć będzie, czy Microsoft wystartuje z testami na szerszą skalę (cały Fast Ring), czy też zakopie eksperymentalny pomysł. Otrzymawszy jednoznacznie pozytywny feedback, Microsoft zmienił np. domyślny sposób sortowania w folderze Pobrane w kompilacji 18298. A jak Insiderzy ocenią nowe menu w Ustawieniach? Zastanówmy się.

  Ustawienia Windows 10 19H1

  Na zrzucie ekranu widzimy, że w oknie Ustawień pojawił się nowy, nieznany dotąd panel. Po jego lewej stronie zobaczymy awatar (jeśli takowy wgraliśmy) naszego konta Microsoft, a także nazwę użytkownika, adres e-mail oraz link do ustawień konta Microsoft. Obok znajdują się trzy skróty, choć niewykluczone, że będzie ich więcej. Prowadzą one do (ustawień?) aplikacji Twój telefon, Windows Update i do Microsoft Rewards. Przy każdej z ikon znajduje się znacznik, mówiący o stanie danej funkcji, co dodatkowo potwierdza podpis. I tak dla Twojego telefonu znacznik potwierdzający będzie oznaczał, że telefon jest połączony z Windows 10, dla Windows Update - że pobrane są wszystkie dostępne aktualizacje, a dla Microsoft Rewards... Cóż, tego nie wiemy i pewnie sami się nie dowiemy, jako że program nie działa w Polsce. Pod jego ikoną wyświetla się tylko liczba zgromadzonych punktów.

  O tym, czy nowa wstążka w Ustawieniach zostanie udostępniona dla wszystkich w Fast Ring, a następnie trafi do publicznego wydania aktualizacji 19H1, zadecydują Insiderzy. Ich recepcja znaczy dla Microsoftu wiele, co zresztą sam często podkreśla. Można oczywiście zapytać, czy dodatkowe menu nie rozprasza nas zanadto, gdy szukamy konkretnych ustawień. Faktem jest przecież, że do wszystkich podlinkowanych usług można dotrzeć i bez tego menu. A Wam jak się podoba ten panel? Widzielibyście go w swoich Ustawieniach?

  Aktualizacja 19.12.2018: O nowym panelu w Ustawieniach przeczytamy więcej na liście zmian Windows 10 w kompilacji 18305.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://twitter.com/flobo09/status/1072850994197905408

  Polecamy również w kategorii Windows 10