Informacje o systemie

Informacje o systemie

 Adam Myszkowski
Adam Myszkowski
00:00
26.01.2010
1 komentarz
10571 wyświetlenie

Windows 7 tak samo, jak jego poprzednik. umożliwia użytkownikowi na łatwy dostęp do szczegółowych danych o konfiguracji sprzętowej komputera. Narzędzie Informacje o systemie to nie tylko suche dane o podzespołach komputera, ale także dostęp do diagnostyki konfliktów, informacji o sterownikach i wielu więcej. Zobaczmy, do czego może przydać się to narzędzie.

Aby uruchomić omawianą funkcję, kliknijmy przycisk Start. W polu wyszukiwania wpisujemy Informacje o systemie, a następnie na liście wyników klikamy pozycję Informacje o systemie.

Informacje o systemie

Nowe okno podzielone jest na dwie części. W lewej części znajdziemy drzewo kategorii, w prawej zaś wyświetlane będą szczegółowe informacje o danej kategorii. Dostępne są cztery kategorie informacji:

  • Podsumowanie systemu - służy do wyświetlania ogólnych informacji o komputerze i systemie operacyjnym, takich jak nazwa komputera i producenta, wersja systemu , wersja BIOS, oraz ilość zainstalowanej pamięci,
  • Zasoby sprzętowe - wyświetla zaawansowane informacje o sprzęcie. Pozwala zdiagnozować konflikty sprzętowe oraz inne problemy z działaniem komputera,
  • Składniki - dostarcza informacji o stacjach dysków, urządzeniach dźwiękowych, modemach i innych składnikach zainstalowanych w komputerze,
  • Środowisko oprogramowania - to informacje o sterownikach, połączeniach sieciowych, uruchomionych usługach i innych szczegółach związanych z oprogramowaniem zainstalowanym na komputerze.

Informacje o systemie to raczej funkcja dla zaawansowanych użytkowników i informatyków, jednak warto mieć pojęcie o istnieniu tego narzędzia, gdyż może się kiedyś przydać nawet niedoświadczonemu użytkownikowi.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Pierwsze kroki z Windows 7

Komentarze

  • cojack 16:10 14.09.2010

    czemu to ścierwo nie ma informacji o procesorze, ja pierdziele... szlak mnie trafia jak dotykam windowsa.

Skomentuj

Autor