HoloLens 2 Development Edition już dostępny w USA

HoloLens 2 Development Edition już dostępny w USA

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:16
03.11.2020
2150 wyświetleń

Niecały rok temu do sprzedaży trafił HoloLens 2, druga generacja innowacyjnych gogli mieszanej rzeczywistości. Zaliczyła ona spore postępy względem poprzedniczki. Wspiera ona m.in. dzielenie się hologramami przez Internet z udziałem "kotwic przestrzennych", zdalne renderowanie czy bardziej precyzyjne rozpoznawanie gestów. Jest też znacznie bardziej otwarta, jeśli chodzi o aplikacje i możliwości personalizacji. Dzięki nowej edycji deweloperzy mogą wykorzystać pełnię tych możliwości.

Otwartość, o której wspomnieliśmy, przejawia się na przykład w rozszerzonym trybie badawczym. HoloLens 2 "odblokował" sensory i płynące z nich dane, tak aby użytkownicy mogli się do nich bezpośrednio podłączać. Tryb pozwala przechwytywać surowe, nieprzetworzone dane z kamer śledzących światło widzialne, używanych do śledzenia ruchów głowy i budowania mapy; kamer głębi w dwóch trybach, używanych do śledzenia dłoni i mapowania przestrzennego; oraz dwóch wersji strumienia odbicia podczerwieni (IR), używanych do obliczania głębi. Dane można też pobierać z akcelerometru, magnetometru i żyroskopu.

Kolejnym etapem tej ewolucji jest HoloLens 2 Development Edition. Edycja ta łączy możliwości HoloLens 2 z Azure, Unity i Pixyz, wspomagając deweloperów w tworzeniu interaktywnych rozwiązań i renderowaniu zawartości holograficznej 3D. Zestaw jest od wczoraj dostępny w Stanach Zjednoczonych w cenie 3500 dolarów. W skład zestawu wchodzą:

  • HoloLens 2 - urządzenie (wartość: 3500 USD)
  • Kredyty Azure (wartość: 500 USD)
  • 3-miesięczna licencja Unity Pro (wartość: 450 USD)
  • 3-miesięczna licencja Pixyz Plugin (wartość: 300 USD)

Wartość całego zestawu szacuje się na 4750 dolarów, zatem klienci płacą jedynie za gogle, podczas gdy resztę usług i subskrypcji dostają w gratisie. Do końca tego roku Microsoft planuje wypuścić go także w Kanadzie, Niemczech, Francji, UK, Irlandii, Japonii, Australii, Nowej Zelandii, Szwajcarii i Włoszech.

Dodatkowo warto wspomnieć, że w HoloLens 2 i Windows Mixed Reality istniejące API WinRT zostały teraz zastąpione przez OpenXR.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/hololens-2-development-edition-is-now-available-in-the-us

Polecamy również w kategorii HoloLens