HoloLens 2 od dziś dostępny w sprzedaży

HoloLens 2 od dziś dostępny w sprzedaży

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:45
07.11.2019
3137 wyświetleń

Po latach wyczekiwań, w lutym tego roku Microsoft zapowiedział HoloLens 2. Druga (z punktu widzenia konsumenta) lub trzecia (jeśli chodzi o rzeczywistą iterację urządzenia) generacja gogli zaliczyła spore postępy względem poprzedniczki. Wspiera ona m.in. dzielenie się hologramami przez Internet z udziałem "kotwic przestrzennych", zdalne renderowanie czy bardziej precyzyjne rozpoznawanie gestów. Jest też znacznie bardziej otwarta, jeśli chodzi o aplikacje i możliwości personalizacji. HoloLens 2 oficjalnie trafił dziś do sprzedaży.

Zapowiedziane na Mobile World Congress, gogle mieszanej rzeczywistości (a właściwie to samodzielny, holograficzny PC) wyposażone są w układ Snapdragon 850 i systemy śledzenia dłoni oraz oczu. Operowanie na hologramach stało się dzięki temu dużo bardziej precyzyjne. Technologia ta pozwala też wygodnie przesuwać suwaki, naciskać przyciski czy... grać na holograficznym pianinie. Choć są to hologramy, precyzja naprawdę robi wrażenie. Immersji dodają też efekty dźwiękowe. HoloLens 2 cechuje wyższe zagęszczenie pikseli i podwojenie pola widzenia. Można to porównać do przejścia z 720p do 2K dla każdego oka. Zmniejszyły się przy tym wymiary gogli oraz ich waga.

MWC

HoloLens 2 korzysta też z kilku innowacyjnych technologii. Jedną z nich jest Spatial Anchors. Mówiąc krótko, pozwoli ona dzielić się hologramami z innymi przez Internet - z użytkownikami zarówno HoloLens, jak i innych urządzeń. Druga usługa to Remote Rendering. Umożliwi ona bezpośredni streaming hologramów w wysokiej jakości (już nie 100 tys., a 100 milionów poligonów). To właśnie dzięki połączeniu z chmurą hologramy mogą w końcu stać się niemalże nieskończenie szczegółowe i przestać przypominać uproszczone modele 3D rodem z 20-letnich gier. Na marginesie warto dodać, że na hologramy mogą oddziaływać różnego typu dane z chmury, w tym dane z urządzeń IoT przesyłane w czasie rzeczywistym.

Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży, choć na jej polskiej stronie na próżno szukać cennika czy informacji o zakupie. Informacje te znajdziemy oczywiście na stronie amerykańskiej, gdzie dostępne są trzy opcje: HoloLens 2 wraz z Dynamics 365 Remote Assist (w abonamencie 125 USD miesięcznie/ok. 480 zł), HoloLens 2 jako samo urządzenie (3500 USD, ok. 13475 zł) oraz HoloLens 2 Development Edition (w abonamencie od 99 USD miesięcznie/ok. 380 zł lub jako samo urządzenie — 3500 USD, ok. 13475 zł).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsofts-hololens-2-begins-shipping-today

Polecamy również w kategorii HoloLens