Menu kategorii
 • Google chce odciąć Windows 11 od nowych aplikacji Androida?

  Google chce odciąć Windows 11 od nowych aplikacji Androida?

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:02
  01.07.2021
  2803 wyświetlenia

  Po wielu różnych próbach Microsoftowi udało się znaleźć sposób, by wprowadzić aplikacje na Androida do Microsoft Store na Windows 11. Dość szybko po ogłoszeniu tego Google zaprezentował nowy model dystrybucji aplikacji, który sprawi, że wszelkie przyszłe aplikacje wydawane na Androida będą poza zasięgiem użytkowników Windows.

  Począwszy od sierpnia tego roku deweloperzy aplikacji na Androida będą musieli używać nowego pakietu Android App Bundle, aby móc publikować aplikacje w Sklepie Google Play. Pakiet ten ma pomóc programistom efektywniej zarządzać wydaniami, korzystać z niewielkich instalacji, dostosowywać dostarczanie funkcji, przyspieszać prace inżynierskie, skracać czas kompilowania i umożliwiać korzystanie z Google Play Instant. W większości kwestii zmiany wychodzą na plus, niemniej jednak trzeba podkreślić, że Android App Bundle to zastrzeżony model dystrybucji aplikacji oferowany tylko za pośrednictwem Google Play. Co za tym idzie, systemy bez dostępu do Sklepu Play zostaną pozbawione również dostępu do nowych (wypuszczanych od sierpnia) wersji aplikacji.

  Android App Bundle wyprze dotychczasowy, powszechnie używany model pakietów APK, co oznacza, że ​​sklepy pokroju Amazona nie będą mogły już pobierać najnowszych aplikacji na Androida. A jak wiadomo, obsługa aplikacji Androida w Windows 11 jest możliwa właśnie dzięki podłączenia do Amazon App Store. Aplikacje już wydane, takie jak TikTok, Instagram czy Clubhouse, będą nadal dostępne dla użytkowników Windows 11, a zmiany dotyczą tylko przyszłych wydań. Nie wiemy jednak, czy chodzi jedynie o całkiem nowe aplikacje, czy również o aktualizacje tych istniejących.

  Wygląda na to, że gdy Microsoftowi udało się w końcu wykonać krok naprzód, Google torpeduje jego wysiłki. Czekamy teraz na reakcję giganta z Redmond, który powinien ustosunkować się do nadchodzącej zmiany.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/google-limits-microsofts-android-app-support

  Polecamy również w kategorii Microsoft Store