Google I/O anulowane. Nie będzie nawet wydarzenia online

Google I/O anulowane. Nie będzie nawet wydarzenia online

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:17
23.03.2020
1090 wyświetleń

Przed trzema tygodniami Google wysyłał zarejestrowanym uczestnikom konferencji wiadomość, że Google I/O nie odbędzie się jako fizyczne wydarzenie. Zamiast tego firma miała poprowadzić transmisję online. Z takiej alternatywy korzysta obecnie wielu organizatorów ze świata big tech, w tym Microsoft. Okazuje się jednak, że Google rezygnuje również z tej formy.

Gigant wyszukiwarek zamierzał wcześniej eksplorować inne sposoby ewolucji Google I/O, aby najlepiej połączyć się ze społecznością deweloperów. Najwyraźniej firma nie znalazła optymalnego rozwiązania, dlatego Google I/O w ogóle się w tym roku nie odbędzie — w żadnej postaci. O fakcie tym Goole powiadamia na Twitterze:

Odwołując wydarzenie, Google kierował się troską o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, programistów i lokalnych społeczności, a także zaleceniami władz San Francisco Bay Area. Poza tym firma obrała inne priorytety — przede wszystkim pomoc w bieżących wyzwaniach. Będziemy nadal robić, co w naszej mocy, aby pomagać naszym społecznościom pozostać bezpiecznymi, poinformowanymi i połączonymi — czytamy w tweecie. Firma zapewniła, że goście konferencji, którzy stracili w tym roku możliwość udziału, będą pierwsi w kolejce w edycji przyszłorocznej.

Google I/O zwykle odbywa się w tym samym okresie, co Microsoft Build. Również on — jako wydarzenie fizyczne — został odwołany, a Microsoft zapowiedział event online. Póki co ma się on odbyć zgodnie z planem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/google-i-o-completely-cancelled-even-online/

Polecamy również w kategorii Google