Gdzie jest archiwum?

Gdzie jest archiwum?

 Damian Więcławek
Damian Więcławek
00:00
11.05.2017
14621 wyświetlenie

Archiwum w programie Skype znajduje się w historii rozmów. Aby zobaczyć zapisaną konwersację, wystarczy wybrać kontakt, którego wiadomości chcemy zobaczyć. Niby bardzo proste, ale w tej poradzie pokażemy, gdzie zapisywane jest archiwum rozmów na dysku komputera oraz jak skonfigurować jego zapisywanie.

  1. Pierwszym krokiem będzie sprawdzenie, czy jest włączona opcja zapisywania historii rozmów. W otwartym programie przechodzimy na zakładkę Narzędzia, skąd wybieramy Opcje.
  2. Teraz należy przejść na zakładkę Prywatność. Tutaj sprawdzamy, czy w polu Przyjmuj wiadomości czatu od mamy wybraną opcję całą historię. Ta opcja powoduje, że cała historia rozmów będzie przechowywana lokalnie na komputerze, bez limitu czasowego.
  3. zapisywanie historii

  4. Następnie przechodzimy do pliku, w którym znajdują się zapisane rozmowy. Zaczynamy od przejścia do wybranego katalogu. W menadżerze zadań, w pasku adresu ścieżki wpisujemy %appdata%/Skype\[nazwa_użytkownika]. Spowoduje to przeniesienie do folderu konta Skype.
  5. Ostatnim krokiem jest odnalezienie pliku main.db.
  6. gdzie jest archiwum

Gotowe. W pliku main.db zapisywane są wszystkie konwersacje wykonane w aplikacji Skype. Można go oczywiście otworzyć dowolnym edytorem tekstu, jednakże formatowanie użyte w pliku nie jest odpowiednie do swobodnego przeglądania.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Porady Skype